17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۱۴:۱۸:۰۷
کد مطلب:  1796251
آیت‌الله جوادی آملی:
حرفه آموزی از ضرورت‌های نظام آموزشی کشور است

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید حرفه‌آموزی را از ضرورت‌های نظام آموزشی کشور دانست و گفت: باید دروس آموزش‌و پرورش طوری باشد که پس از فارغ‌التحصیلی دانش آموزان بتوانند خود را اداره کنند و در کار و شغلی متناسب با آموخته‌های خود به کار گرفته شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، آیت‌الله جوادی آملی روز دوشنبه دردیدار یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، افزود: خروجی آموزش‌وپرورش باید کارآمد باشد و با هماهنگی دولت نیروی کار کشور را تربیت کند؛ نباید شهری و استانی کمبود نیرو در تخصص‌های مختلف داشته باشد.

وی با بیان این‌که دانش‌آموزان معادن غنی طلای کشور هستند، گفت: دانش آموزان مانند یک ظرف خالی هستند که هر چه در آن ریخته شود به همان قالب شکل می‌گیرد.

آیت الله جوادی آملی گفت: باید محتوایی که در داخل ظرف ریخته می‌شود متناسب با ظرفیت و توانایی دانش‌آموزان و با بهره‌گیری از مباحث دینی باشد.

این مرجع تقلید در ادامه بداخلاقی و خشونت را زیبنده نظام آموزش‌وپرورش کشور ندانست و یادآور شد: باید در تعامل بین دانش آموزان و معلمان، ادب و احترام نهادینه شود تا نسل آینده کشور نیز از این صفت‌های اسلامی برخوردار شوند.

به اشتراک بگذارید :