17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۱۴:۱۲:۰۲
کد مطلب:  1796227
آیت‌الله نوری همدانی:
در سایه دانش باید به خودکفایی دست یابیم

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان این‌که یکی از ضرورت‌های مهم در روزگار کنونی آگاهی به زمان است، گفت: باید برای نسل امروز، فتنه‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی بیان شود تا در سایه دانش به خودکفایی و بی‌نیازی دست پیدا کنیم.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، آیت‌الله نوری همدانی روز دوشنبه در دیدار با یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اهمیت آموزش‌وپرورش در اسلام، افزود: بعثت انبیا در راستای آموزش و رشد استعدادها و تزکیه و تعالی افراد جامعه بوده است؛ از این رو اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) نسبت به تعلیم و تعلم نسل جوانان و نوجوانان تاکید فراوان نموده‌اند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه با اشاره به جریان تمدن ساز اسلام، اضافه کرد: دین مبین اسلام با تاکید بر علم‌آموزی و کسب دانش توانست در رشد علوم و پیشرفت مسلمانان تاثیر بسزایی بگذارد، اما متاسفانه غرب این علوم را از مسلمانان گرفت و دوباره به‌صورت سکولار به آنان معرفی نمود.

وی تاکید کرد: مطالب و محتوای کتب درسی باید بر اساس فطرت پاک و معارف توحیدی تدوین شود.

وی با تاکید بر حفظ ارزش‌ها و اهمیت نشر معارف اسلامی و انقلابی، بیان کرد: با توجه به این‌که جوانان و نوجوانان امروز به‌عنوان امانتی در اختیار شما هستند، باید در تعلیم و تربیت نسل جدید به‌عنوان آینده‌سازان و وارثان انقلاب تمام امکانات به کار گرفته شود.

این مرجع تقلید افزود: باید با بیان حقایق تاریخی برای جوانان و نوجوانان آن‌ها را نسبت به اوضاع زمان آگاه و بصیر تربیت نمود تا از استعمار و سلطه دشمنان بر میهن اسلامی جلوگیری شود.

به اشتراک بگذارید :