15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۱۳:۳۳:۰۲
کد مطلب:  1796063
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کرد

در راستای اجلاس سراسری نماز دانش آموزی و پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی مراکز دارالقرآن کشور مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در این دیدار بیان کرد:  در حوزه فعالیت های قرانی و معارف دینی فعالیت هایی در آموزش و پرورش انجام شده است که در هیچ جای کشور اینهمه مستمع ندارند اگر بتوانیم افراد باسلیقه و با انگیزه را بفرستیم به حوزه آموزش و پرورش قطعا موثر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ادامه داد: فعالیت های نماز و قرآنی فرصتی است برای فراگرفتن دین و باید اقدامات در راستای ترغیب دانش اموزان به امور دینی باشد.

وی تاکید کرد: مسئولیت دستگاه تعلیم و تربیت بسیار مهم است و باید افراد با صلاحیت را برای تربیت انتخاب کنیم.

میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت نیز در این دیدار گفت: در حوزه قران و اهل بیت و نماز یک کار الگویی در کشور در حال انجام است که ناشی از نگاه تربیتی و تعلیمی مسئولین برای دانش آموزان و نوجوانان می باشد.

وی اظهار داشت: یکی از دلایل برگزاری این مسابقات در استان آذربایجان شرقی این هست که استان به جهت عملکرد و سبقه فعالیت ها فرهنگ سازی در کل کشور الگو سازی شود.

جعفر پاشایی نیز در این دیدار اظهار داشت: در استان فصل جدیدی از آموزش و پرورش و تربیت در دل مدارس ایجاد شده است و این مسابقات قطعا تاثیر زیادی در فرهنگ سازی برای فرزندان استان خواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان شد: نهضت نمازخانه سازی 162 مدرسه ای در استان ایجاد شده ک اغلب مردمی بوده اند.

وی ابراز داشت: رویداد مسابقات قران و عترت و نماز سراسر کشور را در مقاطع مختلف تحصیلی میزبان هستیم و همه اقدامات لازم را برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات و رویداد ها انجام داده ایم وکمیته های لازم برای بخش های مختلف ایجاد شده اند و مساعل مربوطه را بررسی میکند تا خللی به وجود نیاید./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :