21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۱۳:۵۲:۰۰
کد مطلب:  1795631
فولادوند در نشست بهبود کیفیت فعالیت‌های سواد آموزی شهر تهران بیان کرد
امروز سواد،خواندن و نوشتن نیست بلکه نیاز روز به سواد را باید برطرف کنیم

نشست بهبود کیفیت فعالیت‌های سواد آموزی آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ جلسه بهبود کیفیت فعالیت های سوادآموزی صبح امروز با حضور عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل و شفیع پور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن شهید جهرمی برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تاکید بر اهمیت سوادآموزی؛ بر توجه به نیازهای روز سوادآموزان در حوزه های سواد ارتباطی، سواد دیجیتال ، سواد حقوق شهروندی و...، تاکید کرد.

در این نشست، فولادوند با ارائه آماری از میزان سواد در کشورهای دیگر بر توجه به ارزش زمان و وقت افراد تاکید کرد و گفت: در حوزه سواد آموزی باید سواد رفتار اجتماعی نیز آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه اکنون موضوع سواد؛ تنها خواندن و نوشتن نیست بلکه نیاز روز به سواد در جامعه باید برطرف شود, خاطر نشان کرد: سواد شامل بخش های متفاوتی چون سواد حقوقی، سواد فناوری و نرم افزار،‌سواد ارتباطی و ... نیز می شود و در سوادآموزی نیاز روز بی سوادان باید مورد توجه واقع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر الزام تغییرات در ساختار خدمات سواد آموزی بزرگسالان افزود: در حوزه سوادآموزی باید ساختار درسی آموزش بزرگسالان در بعضی قسمت ها تغییر کند و مطابق با نیاز شرایط اجتماعی آن ها باشد در این حوزه باید ساختارهای روانی افراد درنظر گرفته شود.

فولادوند با توجه به آمار میزان باسوادی در شهر تهران گفت: شهر تهران باید الگوی قابل توجهی در کشور باشد و الگو شدن ارائه راهکار موثر جدید می خواهد و باید از موفقیت اجرایی کشورهای دیگر در زمینه سوادآموزی، بهره برد.

وی در ادامه گفت: در مسیر رسیدن به اهداف سوادآموزی، تبیین سود و زیان باسوادی و بی سوادی در جمعیت هدف اهمیت بالایی دارد چراکه تا ندانیم که بی سوادی چه آسیبی به جامعه می زند، اتفاقات مثبتی نخواهد افتاد و باید تلاش کرد جمعیت هدف مشخص شود.

در ادامه این نشست علاوه بر ارائه گزارش کاملی از فعالیت های انجام شده در حوزه سوادآموزی توسط شفیع پور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران؛‌ هر یک از حاضرین جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد

 

به اشتراک بگذارید :