13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۰۹:۴۰:۱۸
کد مطلب:  1795321
مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش منتشر کرد:
دستورالعمل کنترل و پیشگیری کووید ۱۹، ویژه مدیران مدارس

«دستورالعمل کنترل و پیشگیری کووید ۱۹ و رعایت نکات بهداشتی در مدارس ویژه مدیران»، از سوی مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با همکاری معاونت بهداشت، دفتر آموزش و ارتقای سلامت، مرکز سلامت محیط و کار، دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس، مرکز بیماری های واگیردار، دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش منتشر شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از وزارت، در پی بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در کلاس های درس، دستورالعمل «پیشگیری و کنترل کووید19، ویژه مدیران مدارس» در سال تحصیلی 1401-1400  از سوی وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و منتشر شد.

بر این اساس، رعایت اصول پایه در حوزه بهداشتی، غربالگری دانش آموزان و کارکنان مدارس در همه گیری کووید 19، فاصله گذاری اجتماعی، نحوه مراقبت از افراد مشکوک یا مثبت و افراد در معرض تماس، پیشگیری و کنترل کووید 19 در مدرسه، اجرا یی کردن فرآیند شستشوی مرتب و مکرر دست با آب تمیز و صابون مایع و استفاده از محلول الکل یا ژل ضدعفونی کننده دست را برای معلمان، کارکنان و دانش آموزان  و ... از جمله مواردی است که در این دستورالعمل به آن اشاره شده است.

این دستورالعمل را از اینجا دریافت کنید

به اشتراک بگذارید :