13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ ۱۴:۱۹:۵۴
کد مطلب:  1794535
با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور صورت پذیرفت؛
افتتاح آموزشگاه 6کلاسه صارمی و 4کلاسه الحاقی نمونه دولتی کوثر آموزش و پرورش ناحیه2 زنجان

آموزشگاه 6کلاسه صارمی و 4کلاسه الحاقی نمونه دولتی کوثر که هردو با مشارکت خیرین نیک اندیش ساخته شده اند،افتتاح شد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، آموزشگاه 6کلاسه صارمی با زیر بنای 951 متر مربع  و 4کلاسه الحاقی نمونه دولتی کوثر با زیربنایی بالغ بر ۲۶۴ متر مربع، که هردو با مشارکت خیرین نیک اندیش ساخته شده اند،افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم،حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر اینکه فضای آموزشی در استان زنجان به نسبت میانگین کشوری خوب است، ولی در شهر زنجان وضعیت مطلوبی نداریم، اظهار کرد: در هنگام ساخت شهرک‌های اقماری، فضای آموزشی ساخته نشده است که به این مناطق باید توجه ویژه شود. 

وی افزود: در سفر سال گذشته وزیر آموزش و پرورش وقت به استان،در امر ساخت مدرسه، کمک‌های شایانی شده و انتظار می‌رود مسئولان نیز برنامه ریزی و مساعدت خوبی در این زمینه داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:  توانسته‌ایم ۶۳ باب مدرسه در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب کنیم که ۲۱ مدرسه از محل فروش اموال اداره‌کل، ۲۱ مدرسه از طریق بودجه راه و شهرسازی و ۲۱ مدرسه از اعتبارات استانی برای شهر زنجان ساخته شود.

گفتنی است مدرسه ۶ کلاسه صارمی با زیربنایی بالغ بر ۹۵۱ مترمربع، مساحت محوطه ۸۲۰ مترمربع و با اعتباری حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ساخته شده است که از این مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان آن توسط خیر نیک اندیش سید حسن صارمی اهدا شده است. همچنین مدرسه ۴ کلاسه الحاقی کوثر نیز با زیربنایی بالغ بر ۲۶۴ متر مربع، با اعتباری در حدود ۱ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان ساخته شده است که از این مبلغ، ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط خیر نیکوکار صدیقه کیانی تقبل یافته است.

به اشتراک بگذارید :