20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ ۱۴:۲۱:۳۷
کد مطلب:  1794529
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان آذربایجان شرقی :
ایجاد و تشکیل مدارس استثنایی در مناطق عشایری/ با احترام به تفاوت ها از معلولین و دانش آموزان استثنایی حمایت کنیم

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان اذربایجان شرقی در مراسم روز معلولین گفت: ما برای احترام به تفاوت هایمان تلاش می کنیم با موضع برابر عمل بکنیم و از معلولین و دانش آموزان استثنایی حمایت کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مریم خوشبخت در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولین در تبریز ضمن خیرمقدم گویی به مسئولین و مهمانان کشوری و استانی، گفت: در 5 سال گذشته 8 پروژه مدرسه سازی افتتاح و 8 پروژه کلنگ زنی شده است که در راس این پروژه ها می توان به بزرگترین مجتمع توانبخشی جسمی و حرکتی دانش آموزان استثنایی و مرکز توانبخشی جامع کشور در استان اشاره کرد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان آذربایجان شرقی از کلنگ زنی نهمین پروژه استان با عنوان مجتمع ناشنوایان کشور در ناحیه 4 تبریز که مجهز به کلینیک پزشکی می باشد خبر داد و افزود: ایجاد مرکز عشایری، تشکیل جشنواره جابربن حیان، افزایش 60 درصدی قبولین کنکور، ایجاد مراکز توانبخشی، تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگیان، هلال احمر و کانون کودکان و نوجوانان را از دیگر دستاوردهای 5 سال اخیر عنوان کرد.

وی به کسب مقام های بیشمار کشوری و بین المللی توسط دانش آموزان استثنایی استان اشاره کرد و گفت: در مسابقات ورزشی پاراآسیایی بحرین دانش آموزان استان موفق به کسب سه مدال جهانی شده اند./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :