20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ ۰۹:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1793827
از سوی مرکز هماهنگی حوزه وزارتی صورت گرفت:
ابلاغ «بخشنامه توصیه‌های سیاستی کارگروه ویژه بررسی مسائل کووید 19 در ارتباط با آموزش حضوری مدارس» به استان‌ها

«بخشنامه توصیه های سیاستی کارگروه ویژه بررسی مسائل کووید 19 در ارتباط با آموزش حضوری مدارس» از سوی مرکز هماهنگی حوزه وزارتی به ادارت کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، همه‌گیری ویروس کرونا پدیده‌ای است که باتوجه‌به منشأ نامشخص و سرعت انتشار بالا و ویژگی‌های مهارناپذیر آن، جهان را با بحران مواجه کرده است؛ در این میان، یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که تحت‌تأثیر این پاندمی ویروسی قرار گرفته، حوزه آموزش مدارس است.

تداوم همه‌گیری این ویروس، باعث تغییر نحوه آموزش، از «حضوری» به «مجازی کامل» گردید. اما با آغاز سال تحصیلی 1401-1400، سیاست‌های ابلاغی در ستاد ملی کرونا، مجدداً به‌طرف آماده‌سازی شرایط برای آموزش حضوری در مدارس رفت؛ ازاین‌رو «بخشنامه توصیه‌های سیاستی کارگروه ویژه بررسی مسائل کووید 19 در ارتباط با آموزش حضوری مدارس» از سوی مرکز هماهنگی حوزه وزارتی به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها، ابلاغ شد.

در این ابلاغیه، بر اجرای دقیق «کنترل هوشمند معلمان و کادر مدارس و دانش‌آموزان و الزام تزریق واکسن» یا «داشتن تست PCR منفی، در هنگام حضور در مدرسه» تأکید شده است. این برنامه در طول زمان نیاز به ارتقا دارد.

این «دستورالعمل» را از اینجا مشاهده کنید

به اشتراک بگذارید :