18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ۲۲:۲۷:۱۱
کد مطلب:  1793277
مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران در آئین تجلیل از برترینهای کنکور ۱۴۰۰ تأکید کرد:
تجلیل از دانش‌آموزان دارای مهارت های ویژه در دستور کار قرار گیرد

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران در آئین تجلیل از برترینهای کنکور ۱۴۰۰ شهرستان رامسر تأکید کرد: تجلیل از دانش‌آموزان دارای مهارت های ویژه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در آئین تجلیل از رتبه های برتر کنکور در رامسر با تأکید بر مهارت آموزی دانش آموزان گفت: باید از حافظه محوری به سمت مهارت محوری برویم و مهارتهای زندگی را براساس سند تحول بنیادین به دانش‌آموزان یاد بدهیم.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین ۶ ساحت تربیتی تعریف شده و ما موظفیم برای رشد متعادل و متوازن دانش‌آموزان به تربیت انسانهای تمام ساحتی اهتمام بورزیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه پرورش و شکوفایی استعدادها باید سرلوحه کار ما باشد تصریح کرد: در پایان برنامه ششم ۵۰ درصد دانش‌آموزان باید به سمت هنرستان‌ها هدایت شوند تا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش به کانون اشتغال و تحول در آینده تبدیل شوند.چه توسعه ای پایدارتر از این که تولید در هنرستان ها اتفاق بیفتد.

سعدی پور با اشاره به اینکه کشور ما در آینده نیازمند کشاورز، کارگر، مکانیک، و در نهایت انسانهای درستکار است، نه یک تحصیلکرده ی بدون مهارت و عاری از فضائل اخلاقی. از این رو باید برنامه تجلیل از فرزندان شایسته هنرستانی را نیز در دستور کار خود قرار دهیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تأسیس بنیاد آموزشی، تربیتی و ورزشی توسط دستان پرتوان خیر نیک اندیش، آقای خلج، موجب پیشرفت و شکوفایی استعدادهای بیشتری از فرزندان این خطه شود.

 

به اشتراک بگذارید :