18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ۱۹:۲۲:۵۱
کد مطلب:  1793193
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران در آستانه هفته پژوهش خبر داد:
فعالیت ۴۰۰ مدرسه پژوهش محور در استان

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران گفت: ۴۰۰ مدرسه پژوهش محور در استان فعال هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی سهرابی» در آئین نواخته شدن زنگ پژوهش که صبح امروز با حضور اوانی رئیس گروه پژوهش و تحقیقات اداره کل آموزش و پرورش و علیجانی مدیر آموزش و پرورش میاندرود در دبیرستان نمونه دولتی شهید عطایی زیت میاندرود برگزار شد، تصریح کرد: اسلام دینی است که بسیار ما به تعقل، تفکر و پژوهش دعوت کرده است. همانطور که در آیات الهی قرآن آمده: «افلا یتفکرون قل سیرو فی الارض»؛ بروید جستجو کنید و ببینید پیشینیان شما چگونه زندگی می کردند.

وی افزود: اسلام بسیار نسبت به این موضوع توصیه کرده و ما باید همانگونه که اسلام و قرآن سفارش کرده به فکر تحقیق و پژوهش باشیم و در امور کشور و زندگی نیز باید تحقیق و پژوهش باشد. در آموزش و پرورش و در مدرسه ما هم باید همینگونه باشد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش مازندران گفت: در بحث مدیریت جامعه‌ هم همین است.وقتی قرار است تصمیمی بگیریم که به هزینه نیاز دارد باید ابتدا پژوهش کنیم و فکر کنیم و سپس تصمیم درستی را بگیریم و الا ممکن است آسیب بزرگی به ما برسد. 

وی با تأکید بر اینکه باید در مدارس دانش آموزان پرسشگر تربیت کنیم، اظهار داشت: در مازندران 400 مدرسه وجود دارد که پژوهش محور است. در این مدارس، سهم پژوهش در تربیت و آموزش بیشتر است، در واقع هدف ما این است که می‌خواهیم توسط معلمان پژوهنده در مدارس پژوهش محور دانش آموزانی پژوهشگر تربیت کنیم.

سهرابی اضافه کرد: در بحث پژوهش باید به این باور برسیم که حتی زندگی ما احتیاج به پژوهش دارد.

این مقام مسئول در ادامه گفت : ما در ستاد و اداره از زحمات و تلاش‌های بی‌نظیر معلمان متشکریم، زیرا آن‌ها نه تنها تدریس کردند بلکه با تولید محتوای الکترونیکی و استفاده از نرم افزارهای گوناگون محتوای لازم جهت آموزش مجازی به دانش آموزان را فراهم ساختند. 

در این مراسم از ثمانه نوری و معصومه محسن نژاد بعنوان نفرات برتر کشوری در جشنواره نوآوری در فرآیند تدریس، مهدی وهابی پژوهشگر برتر، سید سحر حسینی شیرازی فناور برتر و معلمین و دانش آموزان برگزیده حوزه پژوهش تقدیر و تشکر بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :