15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ۱۳:۲۰:۰۵
کد مطلب:  1792781
با حضور معاون آموزش متوسطه استان؛
مراسم تجلیل از دانش آموزان مقام آور منطقه ورزقان برگزار شد

پیش از ظهر امروز، مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور، المپیاد فناوری نانو و جشنواره ملی علمی- پژوهشی در آموزش و پرورش ورزقان با حضور معاون آموزش متوسطه استان در سالن اجتماعات دبیرستان زینب کبری(س) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ورزقان، عاشور اکرمی در این آیین بیان کرد: آموزش و پرورش ورزقان بنابر آمارهای اعلامی همواره در مسیر رشد و توسعه قرار دارد و از حیث توسعه عدالت آموزشی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: آموزش و پرورش ورزقان در مجموع شاخص های ارزیابی ای که سالانه توسط اداره کل استان انجام می گیرد، در سال جاری توانسته است رشد 4 پله ای نسبت به سال گذشته داشته باشد.

وی آموزش و پرورش را میدان اندیشه، تفکر و فرهنگ و رسالت مهم اش را تربیت انسانی موزون و متعادل برشمرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان، آموزش و پرورش را  دارای نقاط مشترک فراوانی با دانشگاه دانست و بیان کرد: هم آموزش و پرورش و هم دانشگاه کانون خلق آینده، کانون قدرت و تربیت کننده نسل خلاق در جامعه هستند که هر دو نقش زیربنایی در کشور دارند.

اکرمی بر توجه به امر پژوهش در کنار فعالیت های آموزشی و پرورشی در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: هدف دشمنان انقلاب اسلامی ضربه به جوانان و نوجوانان کشور است اما می توان با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و توان معلمان واساتید در مدارس و دانشگاه ها بر این مشکلات فایق آمد.

فرماندار شهرستان ورزقان با بیان اینکه آموزش و پرورش محور توسعه و پیشرفت کشور در تمامی حوزه ها است خاطر نشان ساخت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده کشور و دانش آموزان تلقی می شود.

خانی تصریح کرد: مهم ترین رسالت آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی مستعد و توانمند برای اداره کشور در عرصه ها و حوزه های مختلف کشوری است لذا حساسیت و تاثیرگذاری این نهاد علمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر لزوم تامین امکانات مورد نیاز مدارس گفت: امروزه پیش نیاز تربیت نیروی انسانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود مدارس مجهز به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری نوین و به روز است.

مدیر آموزش و پرورش ورزقان نیز در این مراسم تصریح کرد: به دنبال تلاش های ایثارگرانه و دلسوزانه همکاران تلاشگرمان، آموزش و پرورش ورزقان توانسته است در سطوح مختلف منطقه ای و کشوری موفقیت های چشمگیری کسب کند و روند روبه رشدی داشته باشد.

محمدی ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی مدیران مدارس و دانش آموزان منطقه، ۷ نفر از دانش‌آموزان آموزش و پرورش ورزقان در یک درخشش خیره کننده به مرحله دوم کشوری دوازدهمین دوره المپیاد نانو راه پیدا کردند.

وی اذعان داشت: با تلاش های همکارانمان در پژوهشسرای دانش آموزی علامه جعفری ورزقان، 26 نفر از دانش آموزان منطقه در جشنواره ملی علمی پژوهشی موفق به راهیابی به مرحله کشوری شدند.

محمدی در ادامه از رشد چشمگیر درصد قبولی در آزمون های نهایی و میانگین نمرات دانش آموزان منطقه علی رغم سیطره ویروس منحوس کرونا خبر داد.

مدیرآموزش و پرورش ورزقان با اشاره به محدود بودن امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در پژوهشسرای دانش آموزان علامه جعفری عنوان کرد: علی رغم این محدودیت ها پژوهشسرای دانش آموزی منطقه توانسته است در جمع 4 پژوهشسرای برتر استان قرار گیرد.

در پایان از دانش‌آموزان حائز رتبه‌های برتر کنکور، المپیاد نانو و جشنواره ملی علمی- پژوهشی و از مدیران موفق در این زمینه و دبیران راهنمای محورهای مختلف جشنواره و المپیاد تجلیل به عمل آمد.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :