18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ ۲۳:۴۶:۰۸
کد مطلب:  1791723
نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی:
به دنبال اجرایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان با همفکری دولت هستیم

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی آیین تجلیل از بازنشستگان سال ۱۴۰۰ آموزش و پرورش رامسر گفت: به دنبال اجرایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان با همفکری دولت هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «سید شمس‌الدین حسینی» نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی در آئین تجلیل از فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ رامسر که با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، گفت: بازنشستگان پیشکسوتان عرصه آموزش و پرورش هستند.

وی افزود: بازنشستگی در عرصه اداری و زندگی اجتماعی و شغلی یک نوع عاقبت بخیری است.بی تردید هر کدام شما فرزندان بیشماری دارید، و همه دانش‌آموزانی که تربیت کردید، فرزندان شما هستند که با تأثیری که در جامعه می‌گذارند، ثواب کار مثبت آنها برای شما نیز نوشته می‌شود.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی در رابطه با حل مشکل معیشت بازنشستگان تصریح کرد: تورم خوراکی در کشور ما ۷۲ درصد و کمرشکن است. از همین رو دو اقدام در مجلس در دست اقدام است که امیدواریم اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بخورد.

حسینی ادامه داد: طبق قانون اساسی مجلس هر چیزی را نمی‌تواند تصویب کند.بودجه در قالب لایحه باید مطرح شود.طرح افزایش حقوق توسط نمایندگان مجلس قابلیت اجرایی ندارد. 

این نماینده مجلس اضافه کرد: سال گذشته همسان سازی حقوق بازنشستگان ۹۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد و دولت در لایحه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان را پیشنهاد کرد که تصویب نشد و کلیات آن رد شد.

وی در رابطه با رتبه بندی حقوق معلمان اظهار کرد: لایحه ای توسط دولت ارائه شد که در کمیسیون آموزش آن لایحه را تغییر دادند تا پشتیبانی بیشتری شود.در فرایند رسیدگی این لایحه دولت بصورت ضمنی اعتراض کرد که اگر تصویب شود بار مالی آن تامین نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در کمیسیون به دنبال آن هستیم تا این لایحه با همفکری دولت به گونه ای تامین شود که به اندازه بار مالی حرکت کند و به زودی به تصویب برسد تا قابلیت اجرایی هم داشته باشد.

 

شایان ذکر است در پایان جلسه از ۸۳ بازنشسته فرهنگی سال ۱۴۰۰_۱۳۹۹ رامسر تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :