17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۲۱:۵۷:۰۵
کد مطلب:  1791481
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت روز جهانی معلولین

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت روز جهانی معلولین پیامی صادر کرد.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، متن پیام محمد پورداود به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

  12 آذر ماه، روز جهانی معلولین فرصت مناسبی برای بازخوانی و یادآوری جایگاه افراد به ظاهر معلول اما بسیار خلاق، توانمند و نقش آفرین در جامعه است.

  معلولیت ممکن است مشکلاتی را برای افراد به وجود آورد، اما به معنای محدودیت نیست و انگیزه بالای این عزیزان به علاوه زمینه سازی های جامعه باعث شکوفایی استعدادها و ایفای نقش معلولان در عرصه های مختلف می شود. موفقیت های افراد معلول در زمینه های علمی، فرهنگی، ورزشی و ... دلیل روشنی بر این امر است.

  این مهم در دستگاه تعلیم و تربیت با توجه جدی به توان و استعداد دانش آموزان بانیازهای ویژه و اجرای برنامه های مختلف برای آنها از سوی آموزش و پرورش استثنایی به خوبی دنبال شده است.

برنامه های مربوط به این حوزه که در راستای اهداف سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش است، فراهم کننده زمینه های مناسب برای برداشتن گام های سترگ در جهت رشد و شکوفایی دانش‌آموزان به شمار می رود.

  در این میان همکاران سخت کوش و دلسوز در حوزه آموزش و پرورش استثنایی که با عشق و علاقه تمام به تعلیم و تربیت دانش آموزان عزیز با نیاز های ویژه می پردازند، نقش کلیدی و موثری در تحقق اهداف مهم این حوزه دارند و ما در زیست بوم جدید و شرایط کرونایی شاهد تلاش های قابل تحسین این جهادگران تربیتی و آموزشی هستیم.

  این جانب ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین و آرزوی سلامتی  برای معلولین عزیز به ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه، از خداوند بزرگ و مهربان موفقیت و بهروزی این ولی نعمتان را مسألت دارم.

محمد پورداود

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان

به اشتراک بگذارید :