20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۵:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1791325
فاز 2 دهکده ورزش دانش آموزی افتتاح شد
کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مدارس محروم استان آذربایجان شرقی اعزام شد

آئین اعزام کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی معاونت تربیت بدنی و سلامت به مدارس محروم استان آذربایجان شرقی و افتتاح سالن کشتی( فاز 2 دهکده ورزش دانش آموزی) در تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی  در آئین اعزام کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مدارس محروم و افتتاح فاز 2 دهکده ورزش دانش آموزی در تبریز با اشاره به اینکه یکی از استان های پر فروغ در ورزش هستیم، گفت:  سابقه تیم های اعزامی به مسابقات آسیایی و کشوری و... نشان از این است که استان پیشتاز در حوزه ورزش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با خاطرنشان کردن تهیه و تولید محتوا توسط مربیان تربیت بدنی و بهداشتی در ایام کرونا ، اقدامات ارزشمند و شایسته در این دو سال آموزش مجازی برای همیشه ماندگار خواهد بود و بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه تاکید کرد: همه تلاش ما در دستگاه تعلیم و تربیت این است که همه دانش آموزان در نواحی و مناطق مختلف در چرخه آموزش و تحصیل باشند.

پاشایی تصریح کرد: در این 19 ماه گذشته استان ما علیرغم محدودیت های مختلف یکی از استان های پیشتاز در حوزه خدمات آموزشی و رفتن به دل روستاهای محروم بود.

به گفته ی پاشایی هدف نهایی ما این است که چراغ پر فروغ دانش، معرفت و حکمت را در دل دانش آموزان روشن و زنده نگه داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: این کاروان وسائل مورد نیاز ورزش دانش آموزی در واحد‌های آموزشی و وسایل بهداشتی مقابله با کروناست.
پاشایی با اشاره به توزیع این وسائل در بین مدارس محروم ۳۹ منطقه و ناحیه آموزش و پرورش استان، ارزش آن‌ها را حدود سه میلیارد تومان ذکر کرد.

 

حکیمه غفوری نیز در این آیین افزود: عقل سالم در بدن سالم است و باید شرایطی را فراهم کنیم تا جبران ۲ سال گذشته را داشته باشد. علاوه بر ارسال این تجهیزات به مدارس، استفاده درست و نگهداری آنها نیز بسیار مهم است.

نماینده شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: تعامل با شهرداری و مدارس در حد یک طرح است. در این طرح آمده است که آموزش و پرورش مکانی را ارائه دهد و حیاط مدارس نیز غیر از ساعت مدرسه در اختیار مردم باشد.

غفوری در آخر اظهار کرد: تقاضا در جهت کمبود نیروی انسانی مهم است. نیاز جامعه جذب نیروهای جوان برای مدارس پویا و فعال است و در همین راستا جهت پویایی و نشاط بیشتر امیدواریم سالن ها و تجهیزات ورزش دانش آموزی بیشتر شود./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :