17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۴:۳۷:۰۴
کد مطلب:  1791271
برگزاری اختتامیه کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام با حضور وزیر آموزش و پرورش

اختتامیه کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام با حضور وزیر آموزش و پرورش در سالن دائمی نمایشگاه‌های چغاسبز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، اختتامیه کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سالن دائمی نمایشگاه‌های چغاسبز برگزار شد.

در این مراسم وزیر آموزش و پرورش ضمن تشکر از همه‌ عوامل و دست اندرکاران این کنگره گفت: شهدا حاصل مدرسه ای هستند که معمار آن امام خمینی (ره) است. وی ادامه داد: این مدرسه ی بزرگ که به وسعت وجدان های بیدار و انسانیت همه‌ ی انسان هاست  هم هدف خوبی داشت و هم محتوی مناسبی و هم فرایند یاددهی یادگیری در آن در اعلاترین درجاتش رخ می‌داد و امروز در مقام ارزیابی این مدرسه می توان گفت که تمام عالم از آن الگو گرفته است.  

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت ما هم باید با تاسی از این مدرسه ی بزرگ و با تکیه بر اندیشه های اسلام ناب و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی خود و با سرلوحه قرار دادند اسناد بالا دستی نظام، خاصه سند تحول بنیادین که مورد تاکید مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) است به مسیر اصلی خود بازگردد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تلاش ها برای اجرای سند ۲۰۳۰  بیان کرد:  سند ۲۰۳۰ به هیچ وجه مورد قبول ما نیست و هرگز جایی در دستگاه تعلیم و تربیت کشور ندارد و همین تقلیدی بودن ها و دور شدن ها از اندیشه برخواسته از اسلام ناب باعث بروز مشکلات فراوان شده است.

وزیر آموزش و پرورش با ذکر نام شهدای فرهنگی و دانش آموز استان ایلام و بیان این نکته که زندگی این عزیزان بر اساس سیره ی اهل بیت علیهم السلام بوده عنوان کرد: سبک زندگی فرهنگی شهید جمال الدینی و دانش آموز شهید جلیل تعمیرکاری و زندگی همه ی شهدای دانش آموز و فرهنگی برای ما الگو هستند و سرشار از نورانیت و همه ی ما به کمک هم باید نظام تعلیم و تربیت را به همان مکان اصلی خود برگردانیم که خروجی آن افرادی در تراز تمدن نوین اسلامی باشد.

گفتنی است استان ایلام ۵۷ شهید فرهنگی و ۳۷۰ شهید دانش آموز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

به اشتراک بگذارید :