22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۳:۴۱:۵۸
کد مطلب:  1791227
معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
۱۵ آذر آغاز ثبت‌نام برای المپیاد علمی ۱۴۰۱

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به این‌که 15 آذر آغاز نام‌نویسی است و رقم ثبت‌نام هم 50 هزار تومان که در فرایند ثبت‌نام باید پرداخت شود، تأکید کرد: لازم است از همه ظرفیت‌ها کمک گرفته شود و اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد تا دانش‌آموزان مستعد از این فرصت جا نمانند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» در جلسه کارگروه ثبت‌نام المپیادهای علمی برای سال تحصیلی جاری، گفت: المپیادهای علمی، مهم‌ترین آزمونی است که در سطح ملی برگزار می‌شود و سیاست وزارت‌خانه نیز بر گسترش المپیادهای علمی است و ما نیز باید تمهید مقدمات کنیم تا همه دانش‌آموزانی که استعداد و علاقه لازم را دارند، در این فرصت بزرگ شرکت کنند.

 

وی همچنین تصریح کرد: سال گذشته تعداد بسیاری از پذیرفته‌شدگان در مرحله اول از دانش‌آموزان غیرسمپادی و همچنین تعداد قابل‌توجهی از مناطق کم‌برخوردار بودند و این اتفاق خوشایندی است و گواه این است با تحقق عدالت آموزشی که در سند تحول بنیادین مورد تأکید قرار دارد، استعدادهای بسیاری از مناطق کم‌برخوردار رشد خواهند کرد.

 

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر این‌که مازندران لیاقت بیشتری در صحنه‌های علمی دارد، گفت: استان ما از دیرباز در المپیادها درخشش داشت و در سال گذشته هم دستاوردهای خوبی داشتیم و امیدواریم برای المپیاد امسال نیز به شکلی برنامه‌ریزی و حرکت کنیم که نتیجه بهتر از سال قبل بگیریم.

 

وی با اشاره به آمار درخشش دانش‌آموزان مازندرانی در المپیادهای علمی، افزود: در سال گذشته ۹۴۷ دانش‌آموز در المپیاد علمی مرحله اول قبول شدند و ۲۳ نفر به مرحله نهایی رفتند و تا این لحظه ۴ نفر نیز مدال طلا، دو نقره و یک برنز گرفتند اما نتیجه همه رشته‌ها مشخص نشد و ما امیدواریم به مدال‌های بهتری برسیم.

 

دهقان ادامه داد: این‌روزها کلاس‌های مرحله اول المپیاد به‌صورت متمرکز در حال برگزاری است و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای مرحله دوم نیز در بهار سال بعد در شهرستان‌ها اجرا خواهد شد.

 

* ۱۵ آذر آغاز ثبت نام برای ۱۳ رشته

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به این‌که 15 آذر آغاز نام‌نویسی است و رقم ثبت‌نام هم 50 هزار تومان که در فرایند ثبت‌نام باید پرداخت شود، تاکید کرد: لازم است از همه ظرفیت‌ها کمک گرفته شود و اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد تا دانش‌آموزان مستعد از این فرصت جا نمانند.

 

دهقان همچنین گفت: سال گذشته تعداد شرکت‌کنندگان بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز در سراسر استان بود که در  رشته‌های «ریاضی»، «فیزیک»، «زیست‌شناسی»، «ادبی»، «جغرافیا»، «کامپیوتر»، «علوم زمین»، «شیمی»، «تفکر و کارآفرینی»، «نجوم و اخترفیزیک»، «سلول‌های بنیادین»، «اقتصاد و مدیریت» شرکت کردند و مازندران در این زمینه سابقه روشنی دارد.  

 

وی با اشاره به این‌که امسال رشته جدید نانوفناوری برای آزمون سال جدید اضافه شد و جمع رشته‌ها به 13 رشته رسید  گفت: در سال قبل استان مازندران از نظر تعداد شرکت کننده بعد از تهران، خراسان رضوی و یزد در رتبه چهارم ایستاد و ما باید امسال نیز تلاش کنیم این جایگاه را  ارتقا دهیم یا آن را حفظ کنیم.

 

دهقان همچنین گفت: تاریخ برگزاری آزمون مرحله اول المپیاد نیز از اول  تا ۸ بهمن  خواهد بود و نتیجه نیز در پایان اسفند‌ماه اعلام می‌شود و پس از آن  ما باید سراغ برنامه‌های مراحل بعد برویم.

به اشتراک بگذارید :