14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۳:۱۸:۵۵
کد مطلب:  1791195
پیام استاندار زنجان به مناسبت روز جهانی معلولان

دکتر محسن افشارچی استاندار زنجان به مناسبت فرا رسیدن 12 آذر (روز جهانی معلولین) پیامی صادر نمود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان، متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

معلولان انسانهای توانمندی که با گذشت از بسیاری محدودیت ها در بخش های مختلف جامعه موفقیت‌هایی را در بستر تلاش ثبت و ضبط نموده اند.

اختصاص یک روز جهانی برای معلولان می‌تواند اذهان عموم و به ویژه متولیان امر و مسئولان و متصدیان را در بخش های مختلف ، به درک صحیح از نیازها و مطالبات این قشر از جامعه معطوف کند و در توجه دو چندان به بسیج همگانی در رفع محدودیت ها و احقاق حقوق این عزیزان راهگشا باشد.

بر مبنای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تکالیف دستگاه‌های اجرایی نیز تعیین گردیده است‌. تا امروز علی رغم همه اقدامات و زحمات محقق شده، راه طولانی در تامین بستر رشد و تعالی این عزیزان وجود دارد.

به حول و قوه الهی امید است در دولت ایران قوی و مردمی به همت مسئولان استانی و دستگاه های اجرایی و پیگیری‌های تشکل های مردم نهاد گام های بلندی برای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی به توان‌خواهان برداریم که در نتیجه حضور موثر معلولان را در رشد و توسعه استان شاهد باشیم.

کلیه دستگاه های اجرایی استان و شهرستان موظف هستند از تمامی امکانات و اختیارات قانونی خود برای اعتلای معلولان استفاده نمایند و یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد آنها توجه به رفع نیازهای این قشر از جامعه خواهد بود.

با گرامیداشت فرارسیدن روز جهانی معلولان خداوند منان را شاکرم که زمینه خدمت رسانی به توانخواهان را به همراه سایر اقشار جامعه برایمان فراهم نموده و انشاالله با دعای خیر از رنج ها و آلام انسانهایی بکاهیم که علیرغم همه محدودیت ها ، روحی الهی در وجودشان دمیده شده است.

به اشتراک بگذارید :