20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۲:۵۴:۰۳
کد مطلب:  1791113
بسته خبری هفته؛
آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

افتتاح سه واحد آموزشی در شهرستان مبارکه، برگزاری بیست و سومین مانور زلزله و ایمنی و... از جمله اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* هم‌زمان با هفته بسیج و با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، سرپرست و مسئولین اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، فرماندار شهرستان مبارکه، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه این شهرستان، آموزشگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر مبارکه، هنرستان آفرینش در شهر دیزیچه و آموزشگاه امام سجاد (ع) طالخونچه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 
* به همت مدیریت آموزش‌وپرورش و خمینی شهر، بسیج فرهنگیان این شهرستان و مؤسسه دارالقرآن اهل‌بیت (ع) بزرگ‌ترین موقوفه قرآنی آستان قدس رضوی، یادواره شهدای فرهنگی با حضور آیت‌الله موسوی امام‌جمعه خمینی‌شهر، سرهنگ کریمیان فرمانده سپاه ناحیه خمینی‌شهر، مقتدایی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، 22 خانواده شهید فرهنگی و نویسندگان فرهنگی حوزه دفاع مقدس برگزار شد.
* جلسه بررسی و تدوین شاخص‌های نیازسنجی و توسعه متوازن مدارس و مراکز غیردولتی برای سال تحصیلی 1400-1401 با حضور وحید محمودی رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌ها، سلطانی رئیس اداره آموزش ابتدایی و کارشناسان اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌ها و معاونت آموزش، صاحب‌نظران این حوزه و نماینده مدارس غیردولتی برگزار شد.
* مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان: یکی از اهداف تهیه لباس فرم دانش‌آموزان ایجاد نظم در دانش‌آموزان و وضعیت مدرسه است که البته تصمیم‌گیری برای تهیه و نوع فرم مدرسه بر عهده شورای مدرسه و نظر انجمن اولیاومربیان خواهد بود. بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش‌وپرورش تهیه فرم لباس برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری اجباری نیست، و دانش‌آموزان تمامی مقاطع می‌توانند با لباس فرم سال گذشته یا با لباس متناسب با ارزش‌های دینی، اسلامی و فرهنگی در کلاس درس حاضر شوند.
* جلسه قطبی معاونین آموزش ابتدایی شهر اصفهان با حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، کریم کمال مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه چهار، رؤسای ادارات دوره اول و دوم آموزش ابتدایی و معاونین آموزش ابتدایی نواحی به میزبانی اداره آموزش‌وپرورش ناحیه چهار برگزار شد.
*  آیین تجلیل از مدیران قطب‌های استانی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی با حضور محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، فاطمه سعیده اقارب پرست رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی و بررسی محتوا (متوسطه) اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، کارشناسان آموزش ابتدایی و مدیران برتر قطب‌های استانی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تجلیل شد.
* همزمان با سراسر کشور بیست و سومین مانور زلزله و ایمنی با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان و د انش‌آموزان در هنرستان خلیج فارس ناحیه 3 اصفهان برگزار شد.
* مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان: یکی از اهداف مهم مانور زلزله ترویج فرهنگ تعاون و همکاری است که این مانور کمک می‌کند در چنین شرایطی چگونه رفتار کنیم تا با کمترین آسیب ها مواجه شویم. فرهنگِ همکاری و تعاون باید در شرایط بسیار سخت همگانی شود و یکی از مهمترین مانورهای مدارس کشور که این فرهنگ را ترویج می‌دهد همین مانور زلزله و ایمنی است که با همکاری و تعامل دستگاه‌های امدادی و در راس آن مدیرکل مدیریت بحران استانداری اجرا می‌شود.
* منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان: مدرسه آماده به منظور ایجاد مدرسه ایمن و جامعه تاب آور است، دانش‌آموزان، کارد آموزش و پرورش، اولیا و ساکنین اطراف مدرسه باید در برابر حوادث آماده باشند تا بدانند قبل، حین و بعد از بحران چه اقداماتی انجام دهند و از همین رو باید درک و شناسایی خوبی از مخاطره داشته باشند. همچنین شناخت مخاطره، ایجاد حساسیت و باور، کسب آموزش و آرامش و بررسی وضعیت آسیب پذیری مدرسه از وظایفی است که مدیران در این مدارس برعهده دارند و اگر نواقصی را تشخیص دادند باید برای رفع خطر اقدام کنند.
* آیین آغازین برنامه های فرهنگی و آموزشی مدیریت مصرف آب در مدارس منطقه باغبهادران با عنوان آب بانان کوچک، با حضور تعدادی از مسئولین آموزش و پرورش وشرکت آبفای استان و منطقه  و تعدادی از دانش آموزان در کانون مطهره شهر باغبهادران  برگزار شد.
* احمد خاکسار، مدیر آموزش‌وپرورش اردستان: بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری در سطح شهرستان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده بود، زیرا برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت مجازی آسیب‌های قابل‌توجهی به دانش‌آموزان وارد کرده بود. ضمن اینکه با نظرخواهی که از دانش‌آموزان انجام شده همه آنها از نحوه برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت حضوری رضایت دارند. 
* جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان اصفهان با حضور محمدعلی احمدی معاون استاندار و سرپرست فرمانداری اصفهان و سایر اعضا به میزبانی آموزش‌وپرورش ناحیه دو برگزار شد. 
* به مناسبت روز جهانی معلولین محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به همراه رحمت‌الله ممیز و مصطفی شاهمرادی مشاوران مدیرکل، ولی اله نصر مدیرکل بهزیستی استان اصفهان و مهدی اکبری معاون اداره آموزش‌وپرورش استثنایی اصفهان از مرکز توان‌بخشی توکل بازدید کرد.
* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با فرهنگیان، دانش آموزان و تعدادی از اولیای مدارس عشایری روستاهای منطقه قشقایی نشین وردشت سمیرم دیدار کرد .در این بازدید که محسن ژیانپور رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل، محمد نادری رئیس آموزش و پرورش سمیرم بخشدار منطقه  وردشت و تعدادی از کارشناسان اداری آموزش و پرورش استان و شهرستان هم حضور داشتند ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان و همراهان از نحوه آموزش حضوری مدارس چندپایه ابتدایی روستاهای مهرگرد،ده نسا، دیزجان،کزن ، آغداش، مهدی آباد و فتح آباد بازدید کردند .
* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور در جمع گروههای آموزشی شهرستان سمیرم در خصوص فرایندهای آموزشی و ارزشیابی و نیز روند بازگشایی کلاس‌های درس به بحث و تبادل نظر پرداخت. همچنین در این نشست که  محمد نادری مدیر آموزش و پرورش، کارشناسان آموزش و تکنولوژی و اعضای کمیته کیفیت‌بخشی به همراه راهبران آموزشی حضورداشتند.

به اشتراک بگذارید :