18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۶:۲۶:۲۶
کد مطلب:  1790035
استاندار مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش بهترین رصدکننده فعالیتهای اجرایی استان است

استاندار مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه آماده مشارکت فرهنگیان فهیم استان در امور اجرایی هستم، گفت: آموزش و پرورش بهترین رصدکننده فعالیتهای اجرایی استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «سید محمود حسینی پور» در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به ابتکار آموزش و پرورش مازندران در اجرای ادواره های شهدای مدارس در قالب طرح لاله های روشن گفت: این امر نشان دهنده توانمندی استان و نوید بخش آن است که می توانیم برنامه های بزرگتری را نیز در سطح کشور اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از کارکردهای شورای آموزش و پرورش سیاست گذاری در سطح استان است افزود: در نوشتن سندهای راهبردی تبحر داریم ولی در اجرای آن به مشکل بر می خوریم. برای رفع این مشکل، شورای آموزش و پرورش باید زمینه های اجرایی کردن مصوبات و راهبردهای اتخاذ شده را تسهیل و به شکوفایی آموزش و پرورش استان کمک کند.همچنین از آنجایی که ما در واقع یک استان و یک روح هستیم، هر ماه جلسات شورای آموزش و پرورش استان به صورت مشترک با تمامی شهرستانها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شود.

استاندار مازندران بهره هوشی ساکنین استان را در حد بالا دانست و تأکید کرد: برای استفاده از این هوش خدادادی برنامه داشته باشیم.از جمله آن که برای درخشش بیشتر در المپیادهای علمی در سطح کشور و دنیا باید ستاد ویژه ای را برای ساماندهی دانش‌آموزان نخبه مازندرانی تشکیل داده و سند راهبردی ارتقای المپیادهای علمی را تدوین کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به وجود 3700 روستا در سطح استان اضافه کرد: برای رعایت اصل عدالت آموزشی، نسبت به شناسایی نخبگان روستاها تمهیداتی اندیشیده شود و بر روی این نخبگان به طور ویژه کار شود. مدارس و مجتمع های شبانه روزی زمینه های بسیار خوبی برای پوشش بهتر این دسته از دانش‌آموزان دارند. 

حسینی پور با بیان اینکه ظرفیتهای بسیار خوبی به لحاظ کشاورزی در سطح استان وجود دارد خاطرنشان کرد: بحران اصلی 10 سال آینده بحران غذاست و ما می توانیم با تربیت دانش‌آموزانی که مهارتهای کشاورزی را به خوبی یاد گرفته اند به قطب تولید غذا در کشور تبدیل شویم.در همین راستا برای توانمندسازی روستاها و مهاجرت معکوس، 500 میلیاردتومان اعتبار درنظر گرفته ایم که آموزش و پرورش نیز می تواند در این زمینه سهمی داشته باشد.

استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان با تأکید بر تربیت و تولید نیروی انسانی کارآمد در آموزش و پرورش یادآور شد: گذار از کشاورزی سنتی به کشاورزی صنعتی نیازمند نیروهای ماهر و متخصصی است که در آموزش و پرورش تربیت می شوند.از این رو باید به آموزشهای فنی و حرفه ای در روستاهای استان توجه ویژه داشته باشیم.

وی یکی از راههای افزایش سهم بری آموزش و پرورش را استفاده از منابع درآمدی حاصل از توسعه گردشگری در استان دانست و خواستار ارائه برنامه‌ای ویژه توسط اندیشمندان فرهنگی برای استفاده بیشتر و بهتر آموزش و پرورش از منابعی مانند جنگل و دریا شد. 

سید محمود حسینی پور در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگیان را رزمندگان خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی برشمرده و گفت: امروزه یکی از ابزارهای نفوذ فرهنگی در قشر جوان و نوجوان، فضای مجازی است و آموزش و پرورش باید برای تبدیل این تهدید به فرصت تدابیر مناسبی بیندیشد.در واقع دستگاه تعلیم و تربیت باید به طور مستقیم بر سبک زندگی مردم تأثیر بگذارد.

وی افزود: در برنامه های توسعه محور استان به ویژه در تولید فکر بیش از همه به آموزش و پرورش نیازمندیم.اعتقادم بر این است که وقتی یک استاندار قبول مسئولیت می‌کند، آموزش و پرورش باید بسته های فکری برای استاندار تعریف و ارائه کند.تولید فکر کند و مطالبه گر باشد.

استاندار مازندران اذعان داشت: آموزش و پرورش بهترین رصدکننده فعالیتهای اجرایی استان است که باید نظام مسائل استان را احصا کرده و به ما ایده و کمک فکری دهد.بنده آمادگی لازم را دارم تا قشر فرهیخته فرهنگیان را در برنامه های مختلف استان مشارکت دهم.

به اشتراک بگذارید :