18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۴:۳۸:۰۵
کد مطلب:  1789949
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان:
180 محتوای الکترونیکی و 10 فیلم آموزشی برای سوادآموزان استان تولید کردیم

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت: 180 محتوای الکترونیکی و 10 فیلم آموزشی برای سوادآموزان استان تولید کردیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «داوود تقی نیا» در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سوادآموزی استان که با حضور حسینی پور استاندار مازندران، سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش و اعضای این شورا برگزار شد، گفت: تنها استان کشور هستیم که 180 محتوای الکترونیکی برای سوادآموزان را در سامانه مازند محتوا بارگذاری کرده و 10 فیلم آموزشی برای پخش از رسانه ملی در زمینه آموزش تلویزیونی سوادآموزان تولید کردیم.

وی افزود: مازندران با نرخ باسوادی 99.15 درصدی، رتبه اول سوادآموزی را در سطح کشور داراست.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: جامعه هدف ما سنین 10 تا 49 سال را دربر می گیرد و بیشترین مخاطبین ما نیزبانوان هستند.

وی یادآور شد: اکثر مخاطبین سوادآموزی از اقشار آسیب دیده و آسیب پذیر جامعه هستند که اگر آنها را درنیابیم ممکن است به قشر آسیب رسان تبدیل شوند.از این رو یکی از کارکردهای سوادآموزی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی احتمالی است.

تقی نیا دامنه اختلاف باسوادترین و کم سوادترین شهر استان را بسیار پایین دانسته و گفت: دامنه اختلاف درصد نرخ سواد در باسوادترین و کم سوادترین شهر استان 2.1 درصد است.همچنین اختلاف باسوادی در زنان و مردان استان نیز 0.7 درصد و اختلاف سواد در روستا و شهای استان 1.9 درصد است که در تمام این شاخص ها بسیار بالاتر از میانگین کشوری هستیم.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به بارگذاری اطلاعات 11 هزار بی سواد در سطح استان اظهار کرد: برای شناسایی کامل بیسوادان استان نیاز به همکارای اداراتی از قبیل ثبت احوال، پست و ...نیاز داریم و امیدواریم با همکاری همه نهادهای ذیربط بتوانیم به زودی جشن باسوادی را در استان بگیریم.

 

به اشتراک بگذارید :