17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۳:۴۶:۳۶
کد مطلب:  1789837
نشست صمیمانه امام جمعه محترم پردیسان با مدیران مدارس ناحیه 4

به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی ناحیه چهار قم نشست صمیمانه مدیران مدارس ناحیه چهار طی چهار جلسه و به تفکیک مقطع تحصیلی و جنسیت در محل دفتر امام جمعه پردیسان برگزار گردید.

در این نشست ها که با حضور رئیس اداره امور تربیتی،مشاوره و پیشگیری و مراقبت از آسیب های اجتماعی،مسئول محترم معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم، مدیر محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه ، معاونین آموزشی مقاطع ابتدایی و متوسطه و معاون فرهنگی و پرورشی انجام گردید، ابتدا کریمی مدیر آموزش و پرورش ناحیه به تشریح عملکرد آموزشی و پرورشی مدارس پردیسان پرداخت و گفت به نسبت دانش آموز به مدرسه متأسفانه مشکلاتی را در سالهای آتی مواجه هستیم که امیدواریم با کمک دولت محترم و خیرین مدرسه ساز این معضل حل گردد.

در ادامه جوادی معاون فرهنگی و پرورشی به بیان نقاط قوت پردیسان پرداخت و گفت : یکی از نقاط قوت این منطقه امام جمعه محترمی است که پیگیر مشکلات این منطقه می باشند و این باعث ایجاد امید در دل مردم منطقه است. وی وجود مدارس نوساز را از نقاط مثبت دیگر این منطقه نسبت به شهر مقدس قم دانست و افزود به دلیل تازه تاسیس بودن این منطقه تمام مدارس این منطقه با قدمت کمتر از بیست سال ساخته شده است و الحمدلله نسبت به مدارس داخل شهر از امکانات بسیار خوبی نیز برخوردار است.

معاونین محترم آموزشی در این نشست ها به بیان مشکلات مربوط به آموزش دانش آموزان پرداختند و یکی از مشکلات این منطقه را وجود اقوام و ملل مختلف در این منطقه خواندند و گفتند یکنواخت نبودن دانش آموزان از لحاظ سطح فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی مشکلات عدیده ای را برای بحث آموزش این منطقه بوجود آورده است.

در ادامه مدیران محترم به بیان مشکلات مدارس خود پرداختند که از مهمترین آنها به ببازگشائی مدارس و مقاومت  برخی از اولیاء و دانش آموزان جهت انجام واکسیناسیون، مشکلات خانوادگی دانش آموزان از جمله فقر اقتصادی، طلاق خانواده ها و ... می توان  اشاره کرد.

در پایان مراسم حجت الاسلام حامدی امام جمعه محترم ضمن خوش آمد گوئی به حضار در جلسه و خداقوت و خسته نباشید بابت زحمات معلمان عزیز با اشاره به احادیث شریف ائمه معصومین علیم السلام ، وظیفه معلمی را شغل انبیاء برشمرد و افزود حقیر با تمام توان آماده هستم تا با همراهی شما عزیزان مشکلات پرورشی و آموزشی منطقه را از سر راه برداریم تا دانش آموزان عزیز با طیب خاطر به تحصیل خویش ادامه دهند و انشاء الله شاهد رشد روز افزون دانش آموزان در همه ی امور باشیم.

در پایان مراسم حامدی امام جمعه پردیسان  یک جلد کلام الله مجید به مدعوین هدیه نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :