18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۲:۰۸:۳۸
کد مطلب:  1789541
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شوای آموزش و پرورش خبر داد:
جذب بیش از 5 هزار نیروی انسانی جدید طی یکسال اخیر در آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شوای آموزش و پرورش از جذب 5254 نیروی جدید طی یکسال اخیر در آموزش و پرورش استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور حسینی پور استاندار مازندران برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: طی یک سال گذشته ۵۵۰ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۶۰۰ نفر نیز از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ جذب آموزش و پرورش مازندران شدند همچنین ۴۱۰۴ نفر نیز در قانون تعیین تکلیف به استخدام پیمانی و رسمی آموزش و پرورش مازندران در آمدند.

وی افزود: ۴۲۰۰ نفر از فرهنگیان استان نیز امسال به کسوت بازنشستگی نائل شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان این که بیش از ۳۶۰۰۰ فرهنگی به آموزش ۵۵۰ هزار دانش آموز استان در ۴ هزار و ۷۵۲ مدرسه و ۲۴۲۱۳ کلاس درس در ۳۳ شهرستان و منطقه استان مشغول هستند، گفت: ۶۷ درصد مدارس استان دارای استحکام بنا هستند ۱۵ درصد از مدارس استان نیز نیازمند مقاوم‌سازی و ۱۸ درصد دیگر نیازمند تخریب و بازسازی مجدد هستند. سرانه فضای آموزشی در استان مازندران ۴ و ۶ دهم متر است در صورتی که سرانه متوسط کشوری ۵۸ هم متر و ترانه فضای آموزشی مطلوب و استاندارد بیش از ۸ متر مربع می باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۶ مدرسه با ۷۱ کلاس درس و ۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا از ابتدای سال تا کنون افتتاح شده است اما برای تبدیل سرانه فضای آموزشی دانش آموزان استان به سطح مطلوب نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

سعدی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موفقیت‌های آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: آموزش و پرورش مازندران در ۲۰ شاخص رتبه اول را در سطح کشور کسب کرده است. در پوشش تحصیلی وضعیت بسیار خوبی داریم و میانگین استان بالاتر از میانگین کشوری است. جشنواره مجازند را نیز با ۲۰۰ هزار اثر دانش آموزی یکی از کارهای فاخر حوزه پرورشی می باشد و همچنین ۲۲۰ هزار دانش آموز در سال گذشته در مسابقات قرآنی از سطح مدرسه تا استان شرکت کردند.

این مقام مسئول اضافه کرد: استقرار دبیرخانه های کشوری در استان مازندران از جمله دبیرخانه کشوری طرح ملی لاله های روشن، همیار مشاور، بازی زندگی کودک، تجربیات برتر مشاوره‌ای و غیره نشان از توانمندی آموزش و پرورش استان دارد. همچنین کسب ۲۵ مدال رنگارنگ در المپیادهای علمی دانش آموزی، ۷ رتبه برتر کشور در طرح معلم پژوهنده، کسب رتبه دوم کشور در ساماندهی نیروی انسانی و کسب رتبه اول و دوم جشنواره ملی شهید رجایی از دیگر افتخارات آموزش و پرورش استان در طول دو سال گذشته است.

علیرضا سعدی پور با اشاره به کمبود نیروی انسانی متخصص و کمبود فضای آموزشی در آموزش و پرورش مازندران پیشنهاد کرد تا میزان سهم بری بودجه آموزش و پرورش در برنامه هفتم توسعه بیشتر شود.

وی به اجرای طرح کوچ در زمینه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان اشاره کرده و گفت: آمارهای ذی قیمتی به دست آورده ایم که برای استفاده بهینه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی، ورزش و جوانان و نهادهای ذیربط قرار خواهیم داد.در زمینه تربیت بدنی اجرای طرح سوادحرکتی را در سال جدید در دستور کار داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب بسیاری از جوانان را به کارگیری کردیم خاطرنشان کرد:به ضرورت تحول بنیادین اعتقاد داریم و در مدیریت آموزش و پرورش استان، اخلاق مداری و اخلاق محوری را سرلوحه کارمان قرار داده ایم.

به اشتراک بگذارید :