20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۰:۴۰:۱۷
کد مطلب:  1789333
در دبستان نجمه سمیرم برگزار شد؛
نشست تخصصی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با گروههای آموزشی شهرستان سمیرم

معاون آموزشی ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در نشست تخصصی با اعضای گروه های آموزشی، کمیته کیفیت بخشی و راهبران آموزشی شهرستان سمیرم به بررسی فرآیندهای آموزشی و چالش‌های موجود در این منطقه پرداخت.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سمیرم در نهمین روز از آذرماه ۱۴۰۰، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور در جمع گروههای آموزشی شهرستان سمیرم در خصوص فرایندهای آموزشی و ارزشیابی و نیز روند بازگشایی کلاس‌های درس به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 در این نشست که  محمد نادری مدیر آموزش و پرورش، کارشناسان آموزش و تکنولوژی و اعضای کمیته کیفیت‌بخشی به همراه راهبران آموزشی حضورداشتند ابتدا شاپور آقایی کارشناس آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با اشاره به اهداف سند تحول بنیادین،اهداف آموزش و پرورش جهانی و شرایط شهرستان، برنامه‌های پیش‌بینی شده در آموزش و پرورش سمیرم را تبیین نمود.

 آقایی در این جلسه با اشاره به رویکرد مهارت محور دبستان های شهرستان سمیرم بیان داشت: امیدواریم با توسل به سیره ائمه معصومین(س) کودکان در سال جاری به سوی مهارت محوری و شهروند مطلوب بودن گام جدی بردارد و برنامه ریزی شده است  تا گروه‌های آموزشی و تیم برنامه‌ریزی دوره ابتدایی بتوانند به این چشم انداز در سال جاری نزدیک شوند.

 همچنین نادری مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم با اشاره به شرایط سخت تعطیلی مدارس در زمان شروع کرونا و افت تحصیلی از بازگشایی مدارس ابراز خرسندی و تاکید نمود گروههای آموزشی شهرستان با هدف بهبود و کیفیت بخشی به آموزش تشکیل شده اند.

 همچنین کارشناس تکنولوژی آموزشی در این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد گروه های درسی در دو ماه گذشته بیان داشت: بر اساس تقویم اجرایی تدوین شده توسط گروه های آموزشی امیدواریم به دانش افزایی و هم افزایی همکاران در سال جاری پرداخته و به موفقیت دست یابیم.

سپس اعضای گروههای آموزشی شهرستان طی جلسه پرسش و پاسخ سوالات و چالش های آموزشی شهرستان را بیان کردند و معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن پاسخ به سئوالات همکاران در خصوص نحوه آموزش ، بودجه بندی ، جشنواره جابربن حیان و .. مواردی را برای سرگروههای آموزشی ابتدایی شهرستان مطرح کرد .

به اشتراک بگذارید :