17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۰:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1789253
مدیر آموزش و پرورش جعفرآباد از رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا در مدارس شهرستان جعفرآباد خبر داد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جعفرآباد در جلسه شورای بهداشت شهرستان با اشاره به لزوم بازگشایی مدارس از رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا خبر داد گفت: از اول مهر برنامه ریزی و نظارت های مستمری بر ضدعفونی و بهداشت مدارس داشته ایم و بازگشایی مدارس کم جمعیت روستایی را از اول آبان با رعایت فاصله های اجتماعی طبق دستورالعمل های مربوطه آغاز کرده ایم.

بهمن آزاد ادامه داد: از اول آذر نیز بازگشایی مدارس شهری را پس از بررسی و نظارت های بهداشتی به صورت گروه بندی الف و ب در دو گروه مجزا آغاز کرده ایم و تیم های ارزیابی به صورت مستمر وضعیت بهداشتی را رصد کرده و در صورت نیاز اقدامات پیشگیرانه صورت می گیرد.

وی همچنین از تزریق واکسن به تمامی معلمان و کارکنان اداری و مدارس شهرستان جعفرآباد خبر داد و تصریح کرد: بیش از 50 درصد دانش آموزان  بالای 12 سال واکسینه شده اند و ضمن تأکید بر تزریق 100 درصدی واکسن دانش آموزی  در صورت مشاهده رفتار پرخطر از طرف دانش آموز،  وی را جهت تست کرونا به مراکز بهداشتی راهنمایی میکنیم تا  شائبه ای از بابت شیوع بیماری در مدارس وجود نداشته باشد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان جعفرآباد افزود: همه کارکنان، معلمان و دانش آموزان موظف به زدن ماسک و پرهیز از رفتار غیر بهداشتی هستند و استانداردهای لازم در راستای تهویه کلاس ها صورت می گیرد.

آزاد ادامه داد: وقت های استراحت دانش آموزان طوری طراحی شده که از تجمع آنان جلوگیری شده و در فواصل زمانی مناسب اقدام به گندزدایی کلاس، دستگیره ها و سایر ملزومات مورد استفاده آنان می گردد.

مدیر آموزش و پرورش جعفرآباد همچنین نسبت به همکاری کامل سایر ارگانها به خصوص مراکز بهداشتی با آموزش و پرورش تأکید کرد و گفت: آموزش و پرورش در دوره همه گیری کرونا وظیفه سنگینی عهده دار شده و تمام پرسنل به صورت شبانه روزی چه از طریق فضای مجازی یا به صورت حضوری بیش از حد انتظار تلاش می کنند و لازم است تا سایر ارگانها هم از خانواده بزرگ آموزش و پرورش حمایت های لازم انجام دهند.

به اشتراک بگذارید :