26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۳ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  hyhwy0vR
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نشست ستاد پشتیبانی سوادآموزی چهاردانگه:
حرکت شتاب بخش سوادآموزی افتخار دیگری برای دولت تدبیر و امید است

نشست ستاد پشتیبانی سوادآموزی منطقه چهاردانگه با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، بخشدار چهاردانگه و تمامی اعضای شورای اداری بخش چهاردانگه در سالن کنفرانس بخشداری چهاردانگه تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سعید شهریاری، معاون  سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن تقدیر از بخشدار چهاردانگه به جهت اهتمام در راستای تشکیل این نشست موضوع سواد و آب را به اذعان صاحبنظران دو بحران اساسی جوامع آینده دانسته و گفت: امروزه سواد کلید فهم و درک واقعیت های جهان امروزی است و میزان افراد بی سواد هر جامعه نیز نشان دهنده فاصله آن با دنیای توسعه یافته امروزی ست.

شهریاری در ادامه ریشه کنی بی سوادی را یک ضرورت ملی و تکلیف بین المللی دانسته و افزود: امروزه علاوه بر کاربرد سواد به جهت انجام امور روزمره افراد، کارکرد اصلی سوادآموزی مورد اهمیت ویژه ای می باشد و در واقع با تغییر نگرش در ذهن افراد و حضور فعال و مشارکت آنان در اجتماع، تحول عظیمی در رفتار آن جامعه رخ خواهد داد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت موضوع سواد آموزی از دیگاه معمار کبیر انقلاب و همچنین رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس این تاکیدات مهم، مصوبه 595 شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از دستگاه های اجرایی و نهادهای اجتماعی دولتی و غیردولتی نیز خواسته است تا در جهت شتاب بخشی به فعالیت های سوادآموزی دستگاه متولی این امر مهم را یاری نمایند.

معاون  سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حرکت شتاب بخش سوادآموزی از سال 1393 از افتخارات دولت تدبیر و امید دانسته و تصریح کرد: بر این اساس با فعال نمودن ستاد پشتیبانی سوادآموزی تمامی شهرستانها و رویکرد تشویقی موثر برای باسوادی گروه سنی 10 الی 49 سال قدم بسیار موثری در این زمینه برداشته شده است.

شهریاری در این نشست ضمن تقدیر از زحمات حنیف نیا، مدیر آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه و نیز اسکندری، رئیس سوادآموزی این اداره در راستای تلاش های بی دریغ، از تمامی دستگاه های دولتی خواست تا برای تکلیف ریشه کنی بی سواد در منطقه چهاردانگه آموزش و پرورش را یاری نمایند.

به اشتراک بگذارید :