14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۰۸:۲۷:۰۰
کد مطلب:  1788965
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد:
اکران اینترنتی دو نمایش از «هنرمندان با نیازهای ویژه» در روز جهانی معلولان

دو فیلم‌تئاتر «ابریشم» و «کوکوی گردن‌دراز» با مشارکت و نقش‌ آفرینی نوجوانان و جوانان دارای نیازهای ویژه به مناسبت روز جهانی معلولان در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اکران رایگان می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فیلم تئاتر «ابریشم» و «کوکوی گردن‌دراز» که از سوی هنرمندان با نیازهای ویژه «نابینا، معلول جسمی و حرکتی و سندرم دان» اجرا می‌شود، در قالب طرح «نمایش‌نما» روز ۱۲آذر، همزمان با روز جهانی معلولان بر روی پرتال اینترنتی کانون به نشانی cinema.kpf.ir به صورت رایگان قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، نمایش «ابریشم» که در سال ۹۷منتخب جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان آفتاب در استان چهارمحال و بختیاری شده، از زندگی کرم ابریشم کوچکی می‌گوید که در جنگل دوری به دنیا می‌آید. شیطونک تصمیم می‌گیرد پیله کرم کوچولو را به دست بیاورد. در این وقت فرشته مهربان و جنگل‌بان به کمک کرم می‌آیند و...

همچنین نمایش «کوکوی گردن‌دراز» درباره پسری به نام پیام است که دچار اختلال طیف اوتیسم است. خانواده‌اش از حضور او در جمع اکراه دارند. روزی پیام اتفاقی وارد تمرین یک گروه نمایش می‌شود. مربی نمایش، استعداد پیام را دیده و می‌خواهد او را عضو گروه کند. اما با مخالفت بازیگران تئاتر روبرو می‌شود تا این که...

در این گزارش آمده است، مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در سال‌های گذشته در پروژه‌ای با عنوان «طرح حمایت از اجرای تئاتر فراگیر» (کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه) از هنرمندان تئاتر با نیازهای ویژه حمایت کرد و ضمن مشارکت در زمینه‌ تولید آثار، سالن‌های خود را در اختیار این گروه‌ها قرار داد تا این نوع از تئاتر نیز در جامعه جایگاه خود را پیدا کند.

شایان ذکر است، از دیگر آثار طرح حمایت از هنرمندان با نیازهای ویژه که با حمایت مرکز تولید تئاتر کانون به صحنه رفته‌است، می‌توان به «گربه و پلنگ»، «گاوی که می‌خواست شیر باشد»، «پرنده و فیل»، «یک آسمان ستاره»، «غصه‌های جورواجور» و «حواست کجا بود؟» اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :