24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۲:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1788373
فولادوند در سومین جلسه کمیته تخصصی درس تربیت بدنی تصریح کرد
توسعه فرهنگ ورزش همگانی در جامعه دانش آموزی

کمیته تخصصی درس تربیت بدنی شهر تهران با حضور مدیر کل آموزش و پرورش برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ عبدالرضا فولادوند در سومین جلسه کمیته تخصصی درس تربیت بدنی؛ با توجه به حضوری شدن مدارس و لزوم اجرای درس تربیت بدنی، شیوع کم تحرکی، اضافه وزن و چاقی دانش آموزان، در خصوص ضرورت برگزاری کلاس درس تربیت بدنی به صورت حضوری تاکید کرد و اظهارداشت: این موضوع باید یکی از دغدغه های مدیران مدارس قرار بگیرد.

عبدالرضا فولادوند به حساسیت لزوم اجرای درس تربیت بدنی در زیست بوم جدید اشاره نمود و گفت: در حال حاضر دروس دیگر برای جسم و روح غذا محسوب می شوند و اما درس تربیت بدنی در نقش دارو می باشد.

وی در زمینه مهار ویروس کووید 19 بعد از استفاده از ماسک، شستشوی دستها، رعایت فاصله اجتماعی، تزریق واکسن، ورزش کردن را عامل بسیار مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن قلمداد کرد و افزود: همه ما بایستی تلاش نماییم که توسعه فرهنگ ورزش کردن علی الخصوص ورزش همگانی در جامعه دانش آموزی تسری گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه درس تربیت بدنی همانند دروس تخصصی دیگر باید در برنامه آموزشی حضوری آموزشگاه ها گنجانده شود ادامه داد: کلاس درس تربیت بدنی در فضای باز و در صورت نامناسب بودن شرایط آب و هوایی یا آلودگی هوا، در فضای نمازخانه و یا سالن های موجود در مدرسه برگزار گردد.

گفتنی است ارزشیابی درس تربیت بدنی به صورت حضوری و با توجه به شیوه نامه ارزشیابی انجام می پذیرد و با توجه به فضای حیاط آموزشگاه و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله ایمن، ورزش صبحگاهی به منظور شادابی و نشاط دانش آموزان برگزار می گردد.

بر اساس این گزارش در این جلسه که با حضور محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت و همکاران حوزه تربیت بدنی و سرگروه های آموزشی درس تربیت بدنی در محل سالن شهید جهرمی برگزار گردید؛ مقرر شد آماده سازی و ایمن سازی تجهیزات ورزشی آموزشگاه ها در دستور کار مدارس قرار گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :