22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۳:۲۵:۳۹
کد مطلب:  1788185
مدیر آموزش و پرورش اردستان:
دانش‌آموزان از کلاس‌های حضوری رضایت دارند

احمد خاکسار مهابادی گفت: با نظرخواهی که از دانش آموزان انجام شده همه آنها از نحوه برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری رضایت دارند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در نهمین روز از آذرماه 1400، احمد خاکسار مهابادی مدیر آموزش‌وپرورش اردستان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی اظهار داشت: با تصمیم ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس باید از ابتدای آذرماه صورت می‌گرفت، و نحوه بازگشایی باتوجه‌به معیارهای موجود به شورای سلامت هر مدرسه واگذار شد و سیاست آموزش‌وپرورش در بازگشایی مدارس به‌صورت آرام، تدریجی و اقتضایی بود. 

وی با بیان اینکه تاکنون چندین جلسه توجیهی با مدیران مدارس در خصوص نحوه بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری برگزار شده است، افزود: بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری در سطح شهرستان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده بود، زیرا برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت مجازی آسیب‌های قابل‌توجهی به دانش‌آموزان وارد کرده بود. ضمن اینکه با نظرخواهی که از دانش‌آموزان انجام شده همه آنها از نحوه برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت حضوری رضایت دارند. 

مدیر آموزش‌وپرورش اردستان با اشاره به وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان، تصریح کرد: با همکاری شبکه بهداشت و درمان حدود ۹۰ درصد از دانش‌آموزان شهرستان واکسینه شدند، ضمن اینکه والدین نگران حضور فرزندان خود در فضاهای آموزشی نباشند چرا که تمهیدات لازم برای حضور دانش‌آموزان در مدارس در نظر گرفته شده تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و امکانات مناسب دانش‌آموزان سال تحصیلی را ادامه دهند.

خاکسار با اشاره به تلاش آموزش‌وپرورش بر اجرای عادی‌سازی وضعیت تحصیلی در مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تاکید کرد: با تمهیداتی که انجام شده وضعیت مدارس شهرستان برای حضور دانش‌آموزان کاملاً آماده است.

وی ادامه داد: باوجود تمام محدودیت‌هایی که در دو سال گذشته به دلیل وجود ویروس کرونا متوجه دانش‌آموزان شده است، تلاش کردیم هیچ‌کدام از دانش‌آموزان کمبودی برای تحصیل مجازی نداشته باشند و خوشبختانه بر اساس تحلیل‌ها و بررسی‌های به‌عمل‌آمده در بین مدارس برای سال تحصیلی جدید هیچ دانش‌آموز رها شده از تحصیل به‌خاطر کرونا نداریم.
 

به اشتراک بگذارید :