18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۲:۲۸:۰۳
کد مطلب:  1787909
یادواره لاله های روشن در شیراز برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: ما با شهدا عهد کرده ایم که فرهنگ جهاد و شهادت را برای حفظ ارزشهای دینی و هویت ملی حفظ کنیم و ادامه دهیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در آیین یادواره لاله های روشن( گرامیداشت شهدای دانش آموز و فرهنگی شیراز) در کانون فرهنگی و تربیتی سمیه ناحیه 4 شیراز گفت: خون شهدا باعث شده است نظام جمهوری اسلامی ایران چنان اقتداری به خود گیرد که امروز دیگر هیچ کشوری جرات تهدید این کشور را نداشته باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: یادواره های شهدا به منظور نشر آثار فرهنگ شجاعت و آزادگی امری ضروری است و ما در این یادواره ها باید به خودمان یاداوری کنیم که از چه مسیری عبور کرده ایم که در این نقطه غرور انگیز ایستاده ایم.

بانشی گفت: روح شهید سلیمانی ها و شهید حججی ها هیچ گاه از میان  نخواهد رفت و روح این والامقامان هدایتگر مسیر دینی ما خواهد بود.

وی افزود: آشنایی دانش آموزان با زندگی نامه این شهدا و آرمان ها و ایثارشان موجب تقویت روح بخشندگی و ایثار و اخلاق در آنان خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: نسل جوان ما این ظرفیت این را دارد که با مسئولیت پذیری تمام حتی بهتر از گذشته از آرمان ها و ارزشهای کشورمان پاسداری و حفاظت کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز نیز گفت: رشادت و مردانگی و ازجان گذشتگی شهدا چراغ روشنی برای هدایت دانش آموزان می تواند باشد.

احمدرضا حسن شاعلی گفت: باید اذعان کرد اگر رشادت طلبی، ایثار، از خودگذشتگی‌ها و جان نثاری‌های شهدا و رزمندگان اسلام  در آن روزها نبود هم اینک آرامش و آسایش در جامعه وجود نداشت.

 گفتنی است در پایان این مراسم از چند تن از معلمان و دانش آموزان فرزند شهید تقدیر شد.

همچنین از پوستر شهدای فرهنگی آموزش و پرورش ناحیه 4 رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :