15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۲۱:۵۱:۴۷
کد مطلب:  1786671
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران:
کلاس‌های چندپایه، تمرینی برای زندگی و اجتماعی شدن دانش‌آموزان است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران گفت: کلاس‌های چندپایه، تمرینی برای زندگی و اجتماعی شدن دانش‌آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «بهروز منصور کیایی» در گردهمایی معلمان و مدیرآموزگاران کلاس‌های چندپایه شهرستان میاندورود که با حضور علیجانی مدیر آموزش و پرورش میاندورود و همراهی مهدوی رئیس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی اداره‌کل برگزار شد، بیان کرد: کلاس‌های چندپایه در راستای عدالت آموزشی و برنامه «نصیب آموزشی برابر» وزارت آموزش و پرورش مرکز توجه قرار گرفته است.

وی افزود: کیفیت بخشی به امر آموزش و تربیت در این کلاس‌ها که با نظارت مستقیم راهبران آموزشی و تربیتی انجام شد و همچنین تخصیص اعتبارات ویژه برای این مدارس، اتفاقات خوبی را در این کلاس‌ها به ارمغان داشته‌ است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: تجارب زیسته در کلاسهای چندپایه برای دانش‌آموزان و معلمان می‌تواند زمینه‌ساز تحول جدی در ساختار اداره این کلاس‌ها و مدارس باشد. در این زمینه توصیه می‌شود این تجارب به نگارش درآمده و انتشار یابد.

وی همچنین اظهار کرد: سیاست آموزش و پرورش بر آن است که هیچ کودکی از تحصیل محروم نشود که خوشبختانه با حمایت مدیر کل محترم جناب آقای دکتر سعدی پور، این سیاست در سطح استان عملیاتی شد.

این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود افزود: کار در کلاس‌های چندپایه کاری دلی و عاشقانه بوده و معلمان این کلاس‌ها با دانش‌آموزان تمرین زندگی کردن و اجتماعی شدن را کار می کنند.خوشحالیم که توانستیم با یک برنامه ریزی مدون همه نوآموزان پیش دبستانی را نیز در کلاس های چند پایه در کنار دیگر پایه‌ها داشته باشیم و همکاران خوب ما در اینگونه کلاس‌ها علی‌رغم دشواری‌ها و مشکلات این کلاسها به امر آموزش و تربیت این گروه از دانش‌آموزان نیز می‌پردازند.

 بهروز منصورکیایی یادآور شد: برگزاری کارگاه‌ها و گردهمایی‌های تخصصی این چنینی و بهره‌مندی از اساتید خوب و صاحب‌نظر در راستای کیفیت‌بخشی می‌باشد که شهرستان‌ها و مناطق برای آن برنامه دارند.

به اشتراک بگذارید :