15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۲۰:۱۰:۴۸
کد مطلب:  1786611
رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین:
تعامل مستمر با رسانه ها، شفافیت و آگاهی بخشی، در اولویت برنامه های روابط عمومی استان قرار دارد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی صبح روز دوشنبه هشتم آذرماه، جلسه کارشناسان روابط عمومی مناطق و نواحی استان با موضوع؛ برنامه ریزی و هماهنگی امور اطلاع رسانی و روابط عمومی با حضور روح اله مومنی رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی، محسن حسین خانی کارشناس اطلاع رسانی و روابط عمومی و منصوره خمسه کارشناس اطلاع رسانی و روابط عمومی استان برگزارشد.

روح اله مومنی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان در این جلسه گفت: حضور اثربخش روابط عمومی ها به عنوان مشاور در سازمان ها و ادارات می تواند از  چالش های موجود و پیش رو و موانع موجود فرصت های بی نظیری را برای توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش استان، فراهم‌نماید.

وی به تشریح  اهمیت اطلاع رسانی در  فرایند آگاهی بخشی به افکار عمومی پرداخت و  خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی یکی از بخش های حساس و مهم فعالیت ها و برنامه های اجرایی هر سازمان و اداره می باشد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به نفوذ فضای مجازی در همه زمینه ها، لازم است روابط عمومی ها روش های نوین اطلاع رسانی را بیاموزند و به کاربگیرند. روابط عمومی نقش اصلی در اطلاع رسانی و بازگو کردن اقدامات و عملکرد سازمان،  برای عموم افراد جامعه را برعهده دارد.

 

مومنی افزود: باید یک سبک منسجم را دنبال کنیم تا مخابره اخبار هم دیدنی، هم شنیدنی و هم قابل فهم باشد و روابط عمومی صاحب سبک زمانی اتفاق خواهد افتاد که ما در حوزه کاری خود همواره به عنوان مبدل کننده فعالیت ها به روح و جان پاسخگویی موثر، دقیق و در لحظه به مخاطبان خود باشیم.

این مقام مسئول یادآور شد: معرفی اقدامات، فعالیت های اجرایی و سیاست های عملیاتی  آموزش و پرورش، با استفاده از همه امکانات و ظرفیت های رسانه ای و هنری به مرحله اجرا می رسد.

 

 رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ادامه داد: در راستای مهارت آموزی و توانمندسازی کارکنان روابط عمومی؛ دوره ضمن خدمت ویژه کارشناسان روابط عمومی مناطق و نواحی استان برنامه ریزی شده است و طی هفته های آتی برگزار خواهد شد‌.

مومنی نقش پیوست رسانه ای و فرهنگی در فرایند اطلاع رسانی را تشریح کرد و افزود: برنامه ریزی آگاهانه ، با تدوین چشم انداز و نقشه راه برای تمامی برنامه ها، فعالیت ها محقق می گردد.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان تولید محتوای خلاق با ابزارهای در  دسترس راخواستار شد و افزود: این محتواها می تواند در قالب یک کلیپ کوتاه، اینفو گرافیک، پوستر و حتی یک گزارش خبری انجام گردد.

 

به اشتراک بگذارید :