15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۹:۴۶:۳۲
کد مطلب:  1786593
مدیر کل آموزش و پروش مازندران در جلسه هم اندیشی مسائل آموزشی سمپاد:
دستاوردهای دانش آموزان سمپاد بیانگر تلاش های بی وقفه مدیران این مدارس است

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در جلسه هم اندیشی مسائل آموزشی سمپاد گفت: دستاوردهای دانش آموزان سمپاد در المپیاد بیانگر تلاش های بی وقفه مدیران مدارس استدادهای درخشان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی‌پور» در جلسه هم‌اندیشی مسائل آموزشی سمپاد که با حضور مدیران مدارس سمپاد استان در شهرستان قائمشهر برگزار شد، گفت: در عصر کرونا نقش آفرینی و تاثیرگذاری مدیران و معلمان در مدریت بحران ایجاد شده در دستگاه تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست در واقع در طول بیش از 20 ماه که از ظهور ویروس منحوس کرونا می گذرد آموزش و پرورش در فضای مجازی و الکترونیکی به ارائه خدمات آموزشی و تربیتی پرداخته است که بدون شک طلایه‌داران این حوزه مدیران و آموزگاران به خصوص مدیران ما در مدارس سمپاد بودند. 

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به گزارشهای دریافتی از دانش‎آموزان مدارس سمپاد و اولیاء محترمشان ابراز کرد: مسؤلیت مدیران مدارس سمپاد نسبت به دانش‌آموزان استعداد درخشان بسیار سنگین است زیرا طبق گزارشهای بدست آمده دانش‌آموزان مدارس سمپاد و خانواده‌های گرامیشان بسیار مطالبه‌گر هستند این مطالبه‌گری منجر به دستاوردهای چشمگیر دانش‌آموزان سمپاد در عرصه‌های مختلف علمی از جمله کنکور و المپیاد شد که این خروجی بیانگر تلاش بی وقفه مدیران مدارس سمپاد است.

 

سعدی پور با بیان اینکه به طور کلی در حوزه آموزش با دو نوع مدیریت رئیس مآبانه و راهبرانه مواجه هستیم تصریح کرد: مهمترین مؤلفه مدیریت رئیس مآبانه اطاعت‌پذیری زیر دستان از روی ترس و اجبار است که این نوع مدیریت در حوزه آموزش و نیروی انسانی پسندیده و پذیرفته شده نیست زیرا در محیطی که روابط انسانی بر آن حاکم است ترسها و بایدها چه در محیط اجتماعی و چه در محیط سازمانی  قادر به رساندن افراد به کمال مطلوب نیست. 

 

وی در ادامه افزود: در مدیریت راهبرانه که مهمترین مؤلفه آن استفاده از مشارکت همه ظرفیت‌های موجود است مدیر، نقش استفاده کننده از همه ظرفیتهای موجود در مدرسه را دارد یا به عبارتی تسهیلگر می‌باشد مانند یک معلم، راهنما هدایتگر و تسهیلگر است تا دانش‌آموز به کشف مساله برسد در واقع در مدیریت راهبرانه مدیر به عنوان راهنما ابتدا باید خودش در تمام عرصه‌ها پیش قراول باشد و این امر میسور نمی‌شود مگر اینکه نگاهمان را در حوزه مدیریتی عوض کنیم.

 

این مقام مسؤل در خصوص سه مؤلفه مهم که هر مدیر کارآمدی باید بدان مسلح باشد اذعان کرد: مدیران آموزشی باید به سه مهارت فنی، انسانی و ادراکی مسلح باشند منظور ما از مسلح بودن مدیر به مهارت فنی این است که مدیر باید به  دستورالعمل ها و شیوه نامه ها و اسناد بالادستی و هرآنچه که افراد را مقید به اجرای قانون و مقررات بکند آگاهی داشته باشد. 

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه افزود: دومین مؤلفه مهارت انسانی است از آنجایی که یک مدیر به طور دائم با انسانها سر و کار دارد باید به طور حتم توانایی برقراری ارتباط داشته باشد تا بتواند موفق به برقراری ارتباط با مخاطبینش شود. سومین مؤلفه مهارت ادراکی است یعنی تشخیص مشکلات و ارائه راهکار و راه حل جامع و مانع و عاقلانه برای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی .

 

سعدی پور با اشاره به اهمیت نگاه تحول گرایانه به عنوان مهم ترین رکن مدیریتی تاکید کرد: ایجاد تغییر و تحولات باید سرلوحه آموزش و پرورش باشد و برای دستیابی به این هدف شایسته هشت گام اساسی که به ترتیب ایجاد جو احساسی،تشکیل ائتلاف قدرتمند،  ترسیم چشم‌انداز آینده، ابلاغ بینش مشترک، اعطای قدرت به افراد، برنامه ریزی تحول محور، تلفیق پیشرفت‌های مقطعی و نهادینه کردن نوآوری‌هاست مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :