18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۷:۱۰:۱۰
کد مطلب:  1786507
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران مدارس سروستان تاکید کرد:
با افزایش اختیارات مدیران در حال تبدیل مدارس به کانون های تربیتی محله هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با افزایش اختیارات به مدیران مدارس در دستورالعمل اجرایی جدید مدارس درحال تبدیل مدارس به کانون های تربیتی محله هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در جمع مدیران مدارس شهرستان سروستان گفت: فرآیند حضوری شدن مدارس باید به صورت آرام و تدریجی صورت پذیرد و باید نظرو تصمیم شورا مبنای عملکرد ما در بحث کیفیت و کمیت آموزشی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: محتوای آموزشی در حال بروز رسانی است و محتواهای آموزشی با یک رویکرد منعطف متناسب با شرایط آموزشی در حال تغییر است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: از نسخه جدید برنامه شاد نیز رونمایی شده که با اضافه شدن قابلیت های ویژه به این برنامه آموزش محور میتوانیم بگوییم شاد به بلوغ خود نزدیک شده است.

اسماعیلی گفت: در بحث هوشمندسازی مدارس باید در توزیع منابع هوشمندانه عمل کنیم و معلمان باید بتوانند طرح درس هایی مبتنی بر امکانات هوشمند کلاس طراحی کنند.

وی گفت: هرچند با رویه فعلی همیشه نیاز به آموزش مجازی خواهیم داشت اما هیچ مدلی جایگزین مدرسه نخواهد شد و تاثیرات تربیتی مدرسه بسیار شگفت انگیز است.

اسماعیلی گفت: کارکرد های تربیتی مدرسه از جمله جامعه پذیرکردن افراد، پرورش استعدادها، تقویت ذوق و شادی و دیگر جنبه های روحی و عاطفی دانش آموزان تنها با حضور در مدرسه میسر می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: جامعه به درک و بلوغ کافی مبنی بر اهمیت کار فرهنگیان و نقش آنان در جامعه رسیده است.

وی گفت: مجلس با تاکید بر این نکته وزیر باید الزاما از بدنه آموزش و پرورش باشد رویکرد خوبی را در پیش گرفت و نشان داد که نسبت به حل مشکلات فرهنگیان عزم جدی دارد.

اسماعیلی افزود: برای بسط و محقق کردن عدالت آموزشی باید هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش را توسعه و تقویت کنیم و برای این کار باید از ظرفیت های قانونی اقتصادی هر منطقه و شهرستان در جهت تقویت این مدارس استفاده کنیم.

وی افزود: بیمه فرهنگیان سالهاست مشکل دارد و امیدواریم وزیر جدید آموزش و پرورش نسبت به حل مشکلات فرهنگیان اقدامات موثر انجام دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آیین نامه اجرایی جدید مدارس با محوریت ارتقای جایگاه مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت و تمرکززدایی و کاهش وابستگی مدارس به ادارات جهت اجرای آزمایشی به مدت 3 سال به مدارس ابلاغ شده است.

اسماعیلی گفت: این انتظار وجود دارد که همه مدیران استان این آیین نامه را با نگرش انتقادی به دقت مطالعه کنند و از اختیارت خوبی که به آنان داده شده است به خوبی بهره بگیرند و موارد و مشکلات را نیز گزارش دهند.

خاطر نشان میشود: در ابتدای این نشست صمیمی ،سلطانی رییس اداره آموزش و پرورش و 4 تن از فرهنگیان سروستان به نمایندگی از معلمان و دانش اموزان این شهر به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.

لازم به ذکر است در این سفر اقایان مهبودی و شعبانی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل ، مدیرکل را همراهی میکنند.

به اشتراک بگذارید :