20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۵:۴۴:۲۰
کد مطلب:  1786461
مانور ایمنی در برابر زلزله در مدارس استان آذربایجان شرقی برگزار شد

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی در روز دوشنبه، ۸ آذر به صورت حضوری و مجازی در مدارس سراسر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، این مانور همه ساله به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود که امسال به صورت پایلوت استانی در هنرستان دخترانه فاطمیه ناحیه 2 تبریز برگزار شد.

طاهر علمی در این برنامه گفت: قطعا دانش آموران در مدرسه علاوه بر یادگیری مهارت خواندن و نوشتن و انواع دانش ها و نگرش ها مهارت مقابله با زلزله را آموزش می بینند.

معاون فرهنگی و پرورشی استان افزود: از اینکه دانش آموزان در اظهار نظرشان ابراز علاقه کرده اند به این نوع آموزش ها و حتی سفارش های زیادی هم شده است و اگر این آموزش برای خاتنواده ها صورت گیرد مهم است و این برنامه به صورت مستمر برای دانش اموزان به صورت مجازی تحت شبکه شاد صورت گیرد تا دانش آموزان سلامت روانی و جسمانی خود را به دست بیاروند.

وی ادامه داد: این نقش را شامل همه دانش آموزان می دانیم و باید سلامت جسمی و روانی را به دست بیاورند و این ارتقا یاید به جامعه و در واقع امروز دانش آموزان مدارس معلم آموزش مقابله با زلزله شده اند.

علمی تصریح کرد: دانش اموزان در این برنامه ها خیلی از مهارت ها را یاد گرفته اند و انتظار داریم دانش آموزان امروز این آموزش ها را به خانواده ها انتقال بدهند و حتی همسایه ها تا هدف توانمندی محلات نیز در مقابل حوادث آمادگی داشته باشد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :