18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۵:۰۹:۲۶
کد مطلب:  1786429
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران مدارس شهرستان نیریز تاکید کرد:
لزوم تدوین الگوها و روشهای آموزشی در دوران پسا کرونا

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:باید با ترسیم یک چشم انداز مشخص و پیش بینی های لازم به فکر تدوین الگوها و روشهای آموزشی در دوران پسا کرونا باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در جمع مدیران مدارس شهرستان نیریز تاکید کرد: خوشبختانه سواد الکترونیکی معلمان و دانش اموزان در 2 سال اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است و آموزش مجازی به عنوان روشی مدرن در کشور ما راه پیچیده و دشوار خود را خیلی سریع طی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: به زودی از نسخه جدید شاد با امکانات ویژه رو نمایی خواهد شد و این نرم افزار به بلوغ خودش نزدیک شده است.

اسماعیلی گفت: تجربه نشان داده هرگاه مطالبه گری از مدارس شکل بگیرد نتیجه بخش خواهد بود و این مساله در انتخاب وزیر نیز کاملا مشهود بود.

وی گفت: از مدیران انتظار می رود دستورالعمل اجرایی جدید مدارس را به دقت مطالعه کنند و از اختیاراتی که به مدیران مدارس داده شده به نحو مطلوب بهره گرفته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: اگر ما بتوانیم مشکلات خود را تبدیل به مساله کنیم آن گاه می توانیم راهکاری خوبی برای حل ان پیدا کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: در دوران کرونا سیاست آموزش و پرورش بر مبنای مدرسه محوری بوده و این را با دادن اختیارات ویژه به مدیران و شورای مدرسه می توان مشاهده کرد.

وی افزود: یکی از کارهایی که میتواند گره از مشکلات آموزش و پرورش باز کند تقویت دانشگاه فرهنگیان و تامین نیروی آموزش و پرورش از این طریق است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بخشی از محتوای آموزشی ما به روز آوری شده است و امیدواریم ارایه طرح های آموزشی مبتنی بر کلاس هوشمند نیز با سرعت بیشتری توسعه باید.

اسماعیلی گفت: نگاه رییس جمهور محترم و مجلس به معلمان بسیار امیدوار کننده است و آموزش و پرورش یاسد تبدیل به اولویت های اصلی جامعه شود.

وی گفت: سامانه پادا مشکلات زیادی داشته که مجدانه پی گیر حل این مشکلات هستیم تا فرایندهای الکترونیکی در آموزش و پرورش تسهیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ما باید برای دوران پسا کرونا نیز برنامه های لازم را پیش بینی کنیم و از همین الان به فکر تدوین الگوها و روشهای تدریس دوران پسا کرونا باشیم.

اسماعیلی گفت: پیدایش مشکلات روحی و روانی در دانش آموزان ضرورت بازگشایی مدارس را زیاد کرد و این بازگشایی باید مبتنی بر پروتکل 06 باشد.

وی با بیان اینکه این پروتکل بازگشایی مبتنی بر واکسیناسیون دانش اموزان نیست گفت: این بازگشایی مبتنی بر واکسیناسیون الزامی همه کارکنان مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: نقش شورای مدرسه در تصمیم گیری در رابطه با آموزش های حضوری نباید فراموش شود و هرچقدر ما بتوانیم از نقش شورای مدرسه به خوبی بهره بگیریم فرایند بازگشایی حضوری تسهیل خواهد شد.

خاطر نشان میشود: در ابتدای این نشست صمیمی، ولی زاده رییس اداره آموزش و پرورش و سه تن از فرهنگیان نی ریز به نمایندگی از معلمان و دانش اموزان این شهر به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.

لازم به ذکر است در این سفر اقایان مهبودی و شعبانی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل ، مدیرکل را همراهی میکنند

به اشتراک بگذارید :