20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۴:۰۷:۱۹
کد مطلب:  1786245
جلسه مشترک هم اندیشی کارشناسان فرهنگی هنری، اردویی و مدیران کانون های فرهنگی تربیتی استان

جلسه مشترک هم اندیشی کارشناسان فرهنگی هنری، اردوئی و مدیران کانونهای فرهنگی تربیتی استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان؛ در این جلسه، حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر از زحمات خانواده بزرگ فرهنگی تربیتی استان در ایام کرونایی، به تلاش های مختلف صورت گرفته در کانونها و حوزه فرهنگی هنری اشاره داشت و افزود: کارشناسان فرهنگی هنری و مدیران کانونها باید با ابتکار و نوآوری ها به امور خود رشد و توسعه بخشند.

مظفری ادامه داد: یک مدیر موفق، باید برای جذب دانش آموزان به نوآوری ها توجه ویژه نماید که  علاوه بر عمل گرایی در کار، هدف گزاری صحیح و منطقی برای ادامه مسیر کاری انتخاب کند.

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته  در ماه های گذشته برای ایجاد ثبات و آرامش در آموزش و پرورش اشاره کرد و عنوان داشت: توجه به بحث نماز و آئین های دینی باید در اولویت فعالیت های فرهنگی مدارس و کانونها قرار گیرد.

در ادامه جلسه جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل استان به نظرات و دغدغه های ارائه شده توسط همکاران مناطق اشاره کرد و گفت: با وجود تمام مشکلات در ایام محدودیت های کرونایی، کار و فعالیت های فرهنگی تعطیل نشد و با سختی ها و مشکلات فراوان ادامه مسیر صورت گرفت و به مدد همکاران در سراسر استان حوزه فرهنگ و هنردر مسیر بالندگی و روز های درخشان خود قرار گرفته است.

گنج خانلو توجه به ساختار ها و توانایی های سازمانی را ارزشمند دانست و افزود: در توسعه کانونها و حل مشکلات باید به ابزار ها و توانائی های موجود تکیه کرد تا بر اساس امکانات و واقعیت های قابل دسترس به سمت حل مسائل پیش برویم.

وی از کارشناسان ادارات خواست توجه جدی به بازدید و نظارت از عملکرد واحد های فرهنگی تربیتی داشته باشند و مسائل دینی که موجب جلوگیری از آسیب های اجتماعی خواهد شد جدی تر و به صورت منسجم دنبال شود.

معاون پرورشی و فرهنگی استان در پایان ضمن تبریک به نیروهای جدید در حوزه پرورشی و کانونها، از تلاش و مجاهدت چندین ساله مدیران بازنشسته در کانونهای استان قدردانی کرد .

در این جلسه همچنین، عیسی قاسمپور رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی ضمن تقدیر و تشکر از همه فعالین فرهنگی هنری استان اشاره داشت: فرهنگ ها و باورهای انسانی از بدو تولد تا لحظه مرگ جریان دارد و کارشناسان و مدیران حوزه فرهنگی باید به عنوان سفیران این حوزه نقش خود را به خوبی ایفا نمایند چرا که توسعه فرهنگی با همت دغدغمندان و متولیان این مسیر، میسر می گردد.

وی همچنین به برگزاری فعالیت های تابستانی و انتخاب استان به عنوان دبیرخانه این فعالیت ها در سال جاری  اشاره کرد و عنوان داشت : با همت همکاران شاهد برپایی پایگاه های تابستانی مفید و پر شور در سطح استان و مدیریت این فعالیت ها در سطح کشور بودیم..

در ادامه جلسه کارشناسان اداره فرهنگی هنری برنامه هاو فعالیت های پیش روی این حوزه را برای حاضرین تبیین و  تشریح  کردند و در پایان نمایندگان هر یک از مناطق نظرات و مطالب مد نظر را در جهت توسعه فعالیت های فرهنگی هنری بیان داشتند.

تجلیل از نویسنده کتاب کمپ هشت( سید مهدی موسوی بابایی ) و همچنین تقدیر از مدیران بازنشسته کانونهای استان از دیگر برنامه های این اجلاس بود.

 

به اشتراک بگذارید :