15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۳:۴۳:۱۵
کد مطلب:  1786145
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مانور سراسری زلزله:
اولین اقدام برای پیشگیری از حوادث طبیعی، مقاوم سازی مدارس است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مانور سراسری زلزله که همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخت ایران پروین ناحیه 2 ساری برگزار شد، ساخت و احداث مدارس ایمن و مقاوم سازی مدارس فرسوده را اولین اقدام در جهت پیشگیری از حوادثی از قبیل زلزله دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز در مانور سراسری زلزله که همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخت ایران پروین ناحیه 2 ساری برگزار شد، ساخت و احداث مدارس ایمن و مقاوم سازی مدارس فرسوده را اولین اقدام در جهت پیشگیری از حوادثی از قبیل زلزله دانست و گفت: یکی از مطالبات ما ساخت و احداث مدارس و فضاهای آموزشی استاندارد است که این مطالبه جدی را از اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مازندران داریم.

وی افزود: 19 درصد مدارس استان فرسوده و تخریبی است و اگر در رابطه با استحکام بنا و مقاوم سازی مدارس استان اقدامات مناسبی صورت نپذیرد، نگرانی ما در خصوص حفظ امنیت جانی دانش‌آموزانمان افزایش می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تقدیر از همه نهادهایی که برای ارتقای فرهنگ پیشگیری از سوانح به ویژه زلزله همکاری داشته و درسهایی به مخاطبین آموزش و پرورش که دانش‌آموزان و خانواده هایشان آموختند اظهار کرد: فرهنگ پیشگیری و مقابله در برابر حوادث طبیعی باید از مدارس شکل بگیرد و در کودکان و نوجوانان نهادینه شود و شعار مهم «خانواده آماده، مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» اجرایی شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طرح دادرس(دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) با همکاری هلال احمر و آموزش و پرورش چندسالی است که در مدارس به اجرا در می آید و تا کنون در حدود 30 هزار دانش‌آموز مازندرانی در این طرح، آموزشهای اولیه برای امداد و نجات را پشت سر گذاشته اند.

 

به اشتراک بگذارید :