18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۳:۳۳:۳۶
کد مطلب:  1786101
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران مدارس شهرستان استهبان تاکید کرد:
توسعه آموزش و پرورش منوط به وجود مدیران تحول گرا در مدارس است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در شرایط کنونی که مدل ها و روشهای آموزشی به کلی عوض شده است توسعه آموزش و پرورش منوط به وجود مدیران تحول گرا در مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در جمع مدیران مدارس شهرستان استهبان تاکید کرد: دولت و مجلس باید توجه ویژه به آموزش و پرورش داشته باشند زیرا که مشکلات این سیستم چند دهه است مشخص و یکسان است و میتوان با برنامه ریزی این مسایل حل و فصل نمود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: نشانه هایی وجود دارد که حاکی از آینده روشن آموزش و پرورش در کشور ایران است و رتبه بندی معلمان در کنار انتخاب وزیر از بدنه وزارت آموزش و پرورش از این دست نشانه ها می باشد.


اسماعیلی گفت: انتخاب وزیر از بدنه آموزش و پرورش باعث می شود دغدغه و مشکلات فرهنگیان بهتر درک شود و تنها با درک این مشکلات می توان در راستای حل و فصل آن کوشید.
وی گفت: تکلیف همه ما معلمان است که سند تحول بنیادین را با دقت بخوانیم و از حقوق و مطالباتمان آگاه باشیم تا بتوانیم در راستای تحقق آنها تلاش کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: دستورالعمل جدید اجرایی مدارس اختیارات ویژه ای به مدیران داده است و مدرسه محوری را عملا تحقق بخشیده است.
اسماعیلی گفت: این انتظار وجود دارد که مدیران مدارس با خوانش دقیق این آیین نامه نکات قابل تامل و اصلاحی را به ادارات آموزش و پرورش خود جهت انتقال به وزارت و اصلاح آن تحویل دهند.
وی افزود : هرچقدر ما بتوانیم از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به نحو مطلوب بهره ببریم و نیروهای آموزش و پرورش را از این طریق تامین کنیم کیفیت آموزشی ارتقا خواهد یافت.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: باید از ظرفیت های اقتصادی  قانونی  برای تقویت شبانه روزی های و تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش بهره بگیریم.
اسماعیلی گفت: خوشبختانه وزیر منتخب سابقه کار در حوزه بودجه را دارد و با این روند امیدواریم در جذب اعتبارات لازم برای آموزش و پرورش و اصلاح بیمه فرهنگیان موفق باشند.
وی افزود: شهرستان استهبان در مسایل پرورشی و آموزشی نسبت به سالهای گذشته رشد چشمگیری داشته که این مساله نوید آینده ای روشن برای دانش آموزان این شهرستان را می دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در بحث بازگشایی مدیران مدرسه شیوه نامه 06 را به دقت مطالعه نمایند و از آن به عنوان سندی محکم برای بازگشایی حضوری استفاده نمایند.
اسماعیلی ادامه داد: بازگشایی حضوری مدارس به این معنا نیست که آموزشهای مجازی تعطیل می شود بلکه این آموزشها باید در کنار آموزشهای مجازی دنبال شود.
وی افزود: برای تدوین پراکندکی و کمیت و کیفیت محتوای آموزش حضوری الزاما نظر شورای مدرسه ملاک تصمیم گیری باشد.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امیدواریم بازگشایی مدارس نشاط را به دانش آموزان بازگرداند تا آسیب های روحی و روانی دانش آموزان نیز کمتر شود.
خاطر نشان میشود: در ابتدای این نشست صمیمی، آور رییس اداره آموزش و پرورش و سه تن از فرهنگیان استهبان به نمایندگی از معلمان و دانش اموزان این شهر به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.
لازم به ذکر است در این سفر اقایان مهبودی و شعبانی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل ، مدیرکل را همراهی میکنند

به اشتراک بگذارید :