24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۲:۵۱:۴۳
کد مطلب:  1785975
بحری‌زاده در بیست‌و‌سومین مانور سراسری زلزله عنوان کرد؛
پیگیری بحث ‌مقاوم‌سازی مدارس از سوی آموزش و‌ پرورش

هم‌افزایی خوبی بین دستگاه‌ها با هدف افزایش آگاهی‌های عمومی مردم انجام شده است/سازمان دانش‌‌آموزی برای تعمیق آموخته‌‌های مانوز زلزله تلاش می‌کند

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی گفت برای مواجهه با زلزله اقدامات متعددی باید انجام بگیرد که مهمترین آن مقاوم سازی ساختمان‌ها و مدارس است که این موضوع باید پیگیری شود و در سال‌های اخیر مقاوم سازی مدارس توسط آموزش و پرورش پیگیری شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از پانا؛ اسماعیل بحری‌زاده، قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی در بیست و سومین دوره مانور سراسری زلزله که در مدرسه بدری برهانی منطقه ۸ تهران برگزار شد، اظهار کرد: به روح بلند و‌ ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی امام راحل سلام می‌فرستم و روح شهدای انقلاب و اسلام را گرامی می‌دارم. همچنین آرزوی سلامت و طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری دارم.

وی افزود: از تمامی افرادی که در سراسر کشور از هفته‌های پیش تمهیدات لازم را برای برگزاری این مانور اندیشیدند به ویژه عزیزانی که برای این مراسم زحمات ویژه کشیدند، نهایت تشکر را دارم. همچنین از همه دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که در برگزاری این مانور مشارکت جدی داشتند، نیز تشکر می‌کنم.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی بیان کرد: امروز در هشتم آذر ۱۴۰۰ شاهد برگزاری باشکوه بیست‌و‌سومین مانور سراسری زلزله بودیم که دانش‌آموزان آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: نکته مهمی که باید عرض کنم این است که هم‌افزایی خوبی بین دستگاه‌ها با هدف افزایش آگاهی‌های عمومی مردم انجام شده است. باید برای مواجهه با زلزله اقدامات متعددی انجام بگیرد که مهمترین آن، بحث جدی گرفتن و مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و مدارس است که این موضوع باید پیگیری شود.

بحری‌زاده تأکید کرد: در سال‌های اخیر بحث ‌مقاوم‌سازی مدارس توسط آموزش و‌ پرورش پیگیری شده است. در زلزله آذربایجان شرقی، مدارس در برابر زلزله مقاوم بودند و به پایگاه‌های نجات تبدیل شدند.

وی با بیان اینکه آموزش مهارت‌ها به آحاد جامعه نیز بسیار مهم است، گفت: در هنگام وقوع زلزله چه مهارت‌هایی را باید یاد بگیریم؟ این اتفاقی است که به صورت نمادین در مانور زلزله شاهد آن بودیم و این موضوع به ۸ آذر ختم نمی‌شود بلکه در طول سال و موقعیت‌های مختلف نیز پیگیر این موضوع هستیم و برای تعمیق آموخته‌‌ها تلاش خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: امسال برخی از دانش‌آموختگان در مدارس و برخی در منازل، این مانور را برگزار و خانواده‌ها در طول دوران کرونا برای تعلیم و تربیت مشارکت کردند. سال گذشته تعداد کلیپ‌ها و تصویر ارسالی مانور زلزله از سوی خانواده‌ها بیش از اندازه بود. بسیاری از کلیپ‌ها را در شبکه‌های اجتماعی ملی بارگذاری و منتشر کردیم و امسال نیز همین کار را خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید :