21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۳:۰۱:۴۶
کد مطلب:  1785973
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در بیست و سومین مرحله مانور سراسری زلزله و ایمنی:
مدرسه ی آماده به منظور ایجاد مدرسه ایمن و جامعه تاب آور است

منصور شیشه فروش گفت: در مدرسه آماده، دانش‌آموزان، کارد آموزش و پرورش، اولیا و ساکنین اطراف مدرسه باید در برابر حوادث آماده باشند تا بدانند قبل، حین و بعد از بحران چه اقداماتی انجام دهند و از همین رو باید درک و شناسایی خوبی از مخاطره داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هشتمین روز از آذرماه ۱۴۰۰، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در بیست و سوم مانور سراسری زلزله و ایمنی ضمن تشکر از حضور همه دستگاه‌های امدادی و خارج از آموزش و پرورش در این مانور اظهار داشت: در استان ۶ هزار مربی پیشتاز داریم که در روزهای گذشته اقدامات آموزشی را در خصوص این مانور انجام داده‌اند، ضمن اینکه ۴۹ هزار پرسنل آموزشی در ۵۰۰۰ واحد آموزشی فعالیت می‌کنند که همکاری همه آنها امروز برای اجرایی مانور تجلی پیدا کرده است.

وی افزود: ۵۳ مخاطره طبیعی و انسان‌ساز در کشور شناسایی شده که زلزله، سیل، آلودگی هوا، خشکسالی، فرونشست زمین، حریق و غیره از جمله آنها است و از بین آنها ۴۲ مورد در استان سابقه وقوع داشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاکید کرد: در قانون تصویب شد که مدارس به عنوان پایگاه پشتیبان مدیریت بحران در محله ایفای نقش کنند و از همین رو طرح مدرسه آماده در برابر زلزله و حوادث به صورت پایلوت در اصفهان و ۱۰ استان دیگر برگزار خواهد شد که مدیر مدرسه مسئولیت همکاری با سایر دستگاه‌های امدادی، اولیا و ساکنین اطراف مدرسه را دارد. همچنین مدیر مدرسه وظیفه دارد که دانش‌آموزان را از مخاطراتی که آنها را در محل تهدید می کند آگاه سازد.

شیشه فروش خاطر نشان کرد: مدرسه آماده به منظور ایجاد مدرسه ایمن و جامعه تاب آور است، دانش‌آموزان، کارد آموزش و پرورش، اولیا و ساکنین اطراف مدرسه باید در برابر حوادث آماده باشند تا بدانند قبل، حین و بعد از بحران چه اقداماتی انجام دهند و از همین رو باید درک و شناسایی خوبی از مخاطره داشته باشند.

وی ادامه داد: شناخت مخاطره، ایجاد حساسیت و باور، کسب آموزش و آرامش و بررسی وضعیت آسیب پذیری مدرسه از وظایفی است که مدیران در این مدارس برعهده دارند و اگر نواقصی را تشخیص دادند باید برای رفع خطر اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :