22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۲:۰۱:۱۰
کد مطلب:  1785749
گفتگو با مدیر دبستان حاج نصرالله فتحی منطقه باغبهادران:
معلم باید ابتکار، خلاقیت و سعه صدر داشته باشد

رویا اعتمادی گفت: معلمین همیشه خود را به روز نگه دارند تا در حوزه تولید محتوا قوی عمل کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، رویا اعتمادی مدیر دبستان حاج نصرالله فتحی(استقلال) منطقه باغبهادران است، وی سال ۶۸ وارد آموزش و پرورش شده و هفت سال به عنوان معلم حق التدریس فعالیت کرده که پس از آن به صورت رسمی فعالیت خود را در آموزش و پرورش آغاز کرده است.

مدرسه حاج نصرالله فتحی در حال حاضر ۳۲۵ دانش آموز دارد که در ۱۲ کلاس درس تحصیل می‌کنند.

در هشتمین روز از آذرماه ۱۴۰۰، اعتمادی در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص شرایط این مدرسه در دوران شیوع ویروس کرونا و تدریس مجازی اظهار داشت: با توجه اینکه مدرسه ما یکی از مدارس پرجمعیت منطقه باغبهادران است اما هیچ مشکلی در آموزش و پرورش و یا مسائل بهداشتی در مدرسه نداشتیم. پس از شیوع ویروس کرونا تمام اطلاع رسانی ها به والدین انجام شد تا در جریان روند آموزشی مجازی قرار بگیرند و همکاری بهتری با معلمین داشته باشند.

وی افزود: تمام همکاران من در حوزه تدریس دارای رتبه های کشوری و استان هستند و خودم نیز در حوزه تحقیق و پژوهش و تولید محتوا فعالیت می‌کنم، از همین رو به عنوان اولین مدرسه طرح سفیران سلامت و سفیران قرآنی را راه‌اندازی کردیم و در همه ابعاد بسیار قوی ظاهر شدیم. ضمن اینکه همکاران من در طی این دو سال تلاش های بسیاری کردند تا آموزش دانش‌آموزان با وقفه مواجه نشود و در حال حاضر هم کلاس‌ها به صورت ترکیبی حضوری و مجازی برگزار می شود.

مدیر دبستان حاج نصرالله فتحی خاطر نشان کرد: تمام کلاس ها به صورت روزانه رصد می‌شوند تا شرایط دانش آموزان را مورد ارزیابی قرار دهیم، علیرغم اینکه تدریس در فضای مجازی به مانند تدریس در کلاس درس نیست اما با استعدادیابی که باهم کار را انجام دادیم چند نفر از آن دانش‌آموزان در حوزه فناوری و تولید محتوا شناسایی شدند که از استعدادهای آنها استفاده در حوزه تهیه فیلم استفاده کردیم.

اعتمادی تاکید کرد: در حال حاضر برگزاری کلاس‌ها به صورت ترکیبی حضوری و مجازی است، کلاس های حضوری با ظرفیت نصف دانش‌آموزان تشکیل می شود و فاصله گذاری ها نیز به صورت ضربدری انجام شده است.

وی معلمی را یکی از شغل های جذاب دنیا دانست و اضافه کرد: معلم باید ابتکار، خلاقیت و سعه صدر داشته باشد تا با خانواده‌ها و دانش‌آموزان تعامل بیشتری انجام دهد و همیشه خود را به روز نگه دارد تا در حوزه تولید محتوا قوی عمل کند.

به اشتراک بگذارید :