22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۰۹:۵۸:۴۳
کد مطلب:  1785425
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان:
بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش‌وپرورش تهیه فرم لباس برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری اجباری نیست

محمد اعتدادی گفت: در حال حاضر کلیه مدارس استان با حضور عوامل اجرایی و کادر آموزشی فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و تربیتی خود را به‌صورت گروه‌بندی‌شده و با رعایت فاصله‌گذاری به‌صورت حضوری و همچنین مجازی انجام می‌دهند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هشتمین روز از آذرماه ۱۴۰۰، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان اظهار داشت: یکی از اهداف تهیه لباس فرم دانش‌آموزان ایجاد نظم در دانش‌آموزان و وضعیت مدرسه است که البته تصمیم‌گیری برای تهیه و نوع فرم مدرسه بر عهده شورای مدرسه و نظر انجمن اولیاومربیان خواهد بود.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش‌وپرورش تهیه فرم لباس برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری اجباری نیست و دانش‌آموزان تمامی مقاطع می‌توانند با لباس فرم سال گذشته یا با لباس متناسب با ارزش‌های دینی، اسلامی و فرهنگی در کلاس درس حاضر شوند.

اعتدادی با اشاره به وضعیت کلاس‌های حضوری نیز خاطرنشان کرد: رویکرد و راهبرد اصلی آموزش‌وپرورش برای بازگشایی حضوری مدارس به‌صورت تدریجی، آرام و اقتضایی است و در حال حاضر کلیه مدارس استان با حضور عوامل اجرایی و کادر آموزشی فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و تربیتی خود را به‌صورت گروه‌بندی‌شده و با رعایت فاصله‌گذاری به‌صورت حضوری و همچنین مجازی انجام می‌دهند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان ادامه داد: تصمیم‌گیری برای حضوری شدن کلاس‌ها یک تصمیم ملی و از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا بود اما برنامه‌ریزی برای نحوه حضور دانش‌آموزان در مدرسه، گروه‌بندی و تعداد روزهای حضور دانش‌آموزان بر عهده شورای مدرسه و مدیر مدرسه است که در حال حاضر هیچ مدرسه‌ای در استان آموزش را تنها از طریق فضای مجازی دنبال نمی‌کند.

اعتدادی در خصوص روند واکسیناسیون دانش‌آموزان استان تصریح کرد: آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیلی واکسینه نشده‌اند ظرف روزهای آینده به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند، ضمن اینکه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی واحدهای سیار تزریق واکسن به مدارس مراجعه می‌کنند و با هماهنگی خانواده‌ها، دانش‌آموزانی که واکسینه نشده‌اند مورد واکسیناسیون قرار می‌گیرد تا مشکلی برای آنها پیش نیاید چرا که در روزهای آینده حضور دانش‌آموزان در مدارس پررنگ‌تر خواهد شد.
 

به اشتراک بگذارید :