18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۹:۱۲:۲۴
کد مطلب:  1784697
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران بختگان تاکید کرد:
ضرورت بهره گیری از ایده های شورای مدرسه در رابطه با کمیت و کیفیت ارایه محتوای آموزشی در مدرسه

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه بازگشایی مدارس باید به صورت تدریجی و آرام صورت گیرد گفت:باید از ایده های شورای مدرسه در رابطه با کمیت و کیفیت ارایه محتوای آموزشی بهره بگیریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در جمع مدیران مدارس شهرستان بختگان گفت: : تربیت 16 حافظ قرانی در بین دانش اموزان شهرستان بختگان نشان از تربیت دینی موفق در آموزش و پرورش این شهر می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه نگاه به آموزش و پرورش عوض شده است و جایگاه معلمان در اذهان عمومی و نگرش مسئولان ارتقا و رشد پیدا کرده است که این مساله نشان از آینده روشن تعلیم و تربیت دارد.

اسماعیلی گفت: رویکر مجلس در بحث انتخاب وزیر از بدنه آموزش و پرورش نشان از نگاه مثبت و آینده نگرانه مسئولین به دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی گفت: بنا به فرموده و تاکید مقام معظم رهبری راه ورود به آموزش و پرورش باید تنها از دانشگاه فرهنگیان باشد و بر همین اساس ظرفیت دانشگاه فرهنگیان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: از مدیران و معلمان انتظار است با استخراج ویژگی های مدرسه صالح از سند تحول بنیادین مدارس را به کانون های تربیتی محله تبدیل کنند.

اسماعیلی با اشاره به اهمیت توجه بر دوره ابتدایی گفت: بسیاری از مشکلات آموزشی دانش اموزان در دوران متوسطه ناشی از عدم شکل گیری مهارتهای پایه در دوران ابتدایی است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: طرح خوانا در دوران ابتدایی بر همین اساس تدوین شده است و این طرح به همراه گلستان خوانی با کیفیت مطلوب در حال پی گیری است.

اسماعیلی گفت: در بحث پیش گیری از آسیب های اجتماعی نیز کارگروه های تخصصی را جهت اجرای طرح نماد و دیگر طرح های این حوزه تشکیل داده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: اگر مدیران مدارس دستورالعمل اجرایی جدید مدارس را مطالعه کنند و از اختیارات خود به نحو مطلوب استفاده کنند بسیاری از مشکلات مدارس کاهش پیدا می کنند.

وی گفت: با آسیب هایی که برای دانش آموزان در دوران تعطیلی مدرسه به وجود آمد بازگشایی حضوری مدارس یک ضرورت به حساب می آید.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس باید به صورت تدریجی و آرام صورت گیرد گفت:باید از ایده های شورای مدرسه در رابطه با کمیت و کیفیت ارایه محتوای آموزشی بهره بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با احداث مدارس هیات امنایی و یا نمونه دولتی در بختگان سعی خواهیم کرد جلو مهاجرت دانش آموزان نخبه شهر را خواهیم گرفت.

اسماعیلی گفت: در رابطه با هوشمند سازی مدارس باید هوشمندانه عمل کنیم و توزیع منابع باید زمانی صورت گیرد که طرح درسهایی از سوی معلمان تهیه شود که مبتنی بر استفاده از ابزارهای هوشمند باشد.

 اسماعیلی گفت: محتوای آموزشی در حال بروز رسانی است و این محتواها با یک رویکرد منعطف و متناسب با شرایط آموزشی در حال تغییر است.

خاطر نشان میشود: در ابتدای این نشست صمیمی ، موسوی رییس اداره آموزش و پرورش و سه تن از فرهنگیان بختگان به نمایندگی از معلمان و دانش اموزان این شهر به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.

لازم به ذکر است در این سفر اقایان مهبودی و شعبانی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل ، مدیرکل را همراهی میکنند

به اشتراک بگذارید :