18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۵:۰۵:۲۷
کد مطلب:  1784585
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران مدارس ارسنجان خبر داد:
با ارگانهای مختلف استان جهت هدایت استعدادهای دانش آموزان فارسی تفاهم نامه امضا کرده ایم

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تفاهم نامه های خوبی را با بنیاد نخبگان، اداره کل ورزش و جوانان و دیگر ارگانهای استان جهت  هدایت دانش آموزان مستعد شناسایی شده در طرح شهاب  امضا کرده ایم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی با حضور در جمع مدیران مدارس شهرستان ارسنجان گفت: مدیریت مدرسه سخت ترین لایه مدیریتی در آموزش و پرورش است و مدیران مدرسه باید از بهترین معلمان انتخاب شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بخاطر انتظارات زیادی که از مدارس وجود دارد و محدودیت های مالی که مدیران با آن دست و پنجه نرم میکنند یک شرایط سخت مدیریتی در مدارس ایجاد می شود.

اسماعیلی گفت: با بروز کرونا سواد تکنولوژی فرهنگیان و اولیا ارتقا یافته است و امروز می توان گفت معلمان کشور ما از علم روز برخوردار هستند.

وی گفت: دولت حسن نظر کافی برای اجرا کردن رتبه بندی معلمان را در راستای عملیاتی نمودن سند تحول بنیادین دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم اجرای مطلوب رتبه بندی موجب تحول و پویایی در سیستم تعلیم و تربیت شود تا معلمان با انگیزه کافی در کلاسها حاضر شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در جهان امروز همگان از شان و جایگاه معلمان با خبر هستند و جامعه و دولت به این نکته رسیده است که آموزش و پرورش باید محور توسعه و توجه باشد.

اسماعیلی گفت: برای بسط و محقق کردن عدالت آموزشی باید هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش را توسعه و تقویت کنیم.

وی افزود: بیمه فرهنگیان سالهاست مشکل دارد و امیدواریم وزیر جدید آموزش و پرورش نسبت به حل مشکلات فرهنگیان اقدامات موثر انجام دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مجلس با تاکید بر این نکته وزیر باید الزاما از بدنه آموزش و پرورش باشد رویکرد خوبی را در پیش گرفت و نشان داد که نسبت به حل مشکلات فرهنگیان عزم جدی دارد.

اسماعیلی گفت: محتوای کتب درسی دانش اموزان به روز شده است و امیدوارم این به روزرسانی با در نظر گرفتن شرایط خاص حاکم بر آموزش مجازی همچنان ادامه دار باشد.

وی گفت:نسخه جدید شاد تهیه شده است و در این ورژن شاهد ارتقا کاربردی و اضافه شدن قابلیت های ویژه به این برنامه خواهیم بود که به زودی از آن رو نمایی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه مشکلات روحی بیشتر از کرونا از دانش آموزان قربانی گرفته است گفت: بروز مشکلات روحی و روانی ناشی از تعطیلی مدارس موجب شد مسئولین کشور به فکر بازگشایی حضور مدارس باشند.

وی گفت: با شرایط فعلی نیاز به مشاوران در مدارس افزایش یافته است و دانشگاه فرهنگیان نیز اقداماتی در جهت جذب مشاور در این دانشگاه جهت تامین نیروی وزارت آموزش و پرورش انجام داده است.

وی ادامه داد: سامانه سیدا ارتقا پیدا کرده است و ما پی گیر این هستیم مشکلات این سامانه هرچه زودتر برطرف بشود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آیین نامه اجرایی جدید مدارس با محوریت ارتقای جایگاه مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت و تمرکززدایی و کاهش وابستگی مدارس به ادارات جهت اجرای آزمایشی به مدت 3 سال به مدارس ابلاغ شده است.

اسماعیلی گفت: این انتظار وجود دارد که همه مدیران استان این آیین نامه را با نگرش انتقادی به دقت مطالعه کنند و از اختیارت خوبی که به آنان داده شده است به خوبی بهره بگیرند و موارد و مشکلات را نیز گزارش دهند.

وی با تکید بر هوشمند سازی مدارس  گفت: قبل از هوشمندسازی باید معلمان بتوانند طرح درس هایی مبتنی بر امکانات هوشمند کلاس طراحی کنند تا بتواند از این امکانات به نحو مطلوب و بهینه استفاده کرد.

خاطر نشان میشود: در ابتدای این نشست صمیمی ، منفرد رییس اداره آموزش و پرورش و ۲ تن از فرهنگیان ارسنجان به نمایندگی از معلمان و دانش اموزان این شهر به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.

لازم به ذکر است در این سفر اقایان مهبودی و شعبانی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل ، مدیرکل را همراهی میکنند.

به اشتراک بگذارید :