15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۴:۰۲:۳۰
کد مطلب:  1784483
استاندار قزوین:
توجه به تحقق عدالت آموزشی در اولویت شورای آموزش و پرورش باشد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان به ریاست محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین و با حضور حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، نانگیر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار، اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان، اعضای شورا و جمعی از مسئولان و مدیران استانی در محل سالن اجتماعات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

استاندار قزوین گفت: توجه به امور تربیتی در مدارس و تحقق عدالت آموزشی بایستی در اولویت شورای آموزش و پرورش قرار گیرد.

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین در این جلسه اظهار داشت: افزایش هم افزایی دستگاه ها برای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی بایستی در دستور کار قرار گیرد تا به اهداف تعیین شده دست یابیم.

وی افزود: حاکمیت وظیفه دارد به آموزش و پرورش توجه جدی داشته اشد زیرا بخشی از مشکلات این بخش متاثر از مسائل اجتماعی و بخشی ناشی از رفتارها و تصمیمات نادرست مدیریتی است.

استاندار یادآورشد: مغفول ماندن از مسائل پرورشی عاملی برای افزایش آسیب های اجتماعی است که در این راستا تصمیمات نادرستی در حوزه آموزش و پرورش اتخاذ شده که آسیب رسان بوده است.

اعلایی بیان کرد: مردم برای اصلاح اساسی در برخی کارها به آقای رئیسی رای دادند و ما باید در این دوره با تصمیمات درست و اصولی و اصلاح اشتباهات گذشته به این امیدها پاسخ دهیم.

وی گفت: توجه به امور تربیتی و پرورشی در نهاد آموزش و پرورش و تحقق عدالت آموزشی و برخورداری همه مناطق از شرایط تحصیل مناسب از مطالبات مردم است که باید در این دولت عملی شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر از ظرفیت های مردمی در عرصه پرورش استفاده نکنیم شاهد بروز آسیب های اجتماعی بیشتری خواهیم بود لذا آگاه کردن خانواده ها و مشارکت دادن آنها در امور می تواند راهگشای بخشی از مشکلات این عرصه باشد.

اعلایی بیان کرد: با انتخاب مدیران آموزشی متعهد و کاربلد در سیستم های آموزشی و سپردن مسئولیت مدیریت مدارس به نیروهای جوان، با انرژِی ، مسلط، می توانیم به دستاوردهای بهتری برسیم.

استاندارقزوین اضافه کرد: در جنگ نرم که دشمنان با همه ابزارهای خود به راه انداخته اند بایستی  با هماهنگی بیشتر در حوزه آسیب های اجتماعی با دستگاه های اجرایی به نتایج مطلوب تری برسیم.

در این جلسه بررسی مصوبات و عملکرد شورای آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۰ و پیشگیری از آسیب ها و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان به عنوان دستور جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :