15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۱۱:۴۱:۰۲
کد مطلب:  1783975
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
رتبه اول جشنواره علمی پژوهشی کشور به دانش آموزان فارسی رسید/ رشد نزدیک به دوبرابری نسبت به سال گذشته

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه دانش آموزان فارسی با کسب 85 مقام در جشنواره علمی پژوهشی ، توانستند مقام اول کشوری را به خود اختصاص دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه دانش آموزان فارسی با کسب 85 مقام در جشنواره علمی پژوهشی ، توانستند مقام اول کشوری را به خود اختصاص دهند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی گفت: این جشنواره در قالب 10 رشته به میزبانی استانهای مختلف کشور در تمامی دوره های تحصیلی و در حوزه های علوم انسانی، تجربی، ریاضی و علوم نوین به دو صورت نظری و مهارتی برگزار شد. 
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: رشته های زیست فناوری به میزبانی تهران، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به میزبانی البرز،  انرژی های نوین به میزبانی فارس،  ادبیات و علوم انسانی به میزبانی گلستان، گیاهان دارویی و طب سنتی به میزبانی مرکزی،  فناوری های فضایی و حوزه حمل و نقل پیشرفته به میزبانی تهران برگزار شد.
اسماعیلی گفت: همچنین رشته های نانوفناوری به میزبانی تهران ،نجوم به میزبانی خراسان رضوی،  آزمایشگاه به میزبانی مرکزی و کد نویسی به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار شد.
وی گفت: فارس درسال تحصیلی 1399-1398 در این جشنواره با معرفی 47 دانش آموز برگزیده، رتبه دوم کشور را کسب نمود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه امسال باحرکتی رو به جلو، دانش آموزان فارسی توانستند  با معرفی 85 دانش آموز برگزیده کشوری، رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص دهد و بر قله جشنواره کشوری علمی پژوهشی بدرخشد. 
اسماعیلی گفت: استقبال دانش آموزان فارسی از این جشنواره بی نظیر بود به طوری که در سال گذشته 14 هزار 500 مشارکت کننده داشتیم و این عدد امسال با رشد بیش از 10 برابری به یکصد و شصت و دو هزار و 524 نفر رسیده است. 
وی گفت: با توجه به درخشش دانش آموزان استان فارس، میزبانی اختتامیه دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی در هفته پژوهش به استان فارس و شهر شیراز واگذار گردیده است.
برای دریافت اسامی دانش اموزان برتر اینجا را کلیک کنید

به اشتراک بگذارید :