14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ۰۷:۵۷:۵۶
کد مطلب:  1783375
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در آیین افتتاح دبستان 12 کلاسه در سمنان:
هیچ دانش آموزی، «حتی بدون مدرک هویتی» هم نباید از تحصیل باز بماند

با حضور سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در سمنان، دبستان دخترانه 12 کلاسه «برکت حکیم الهی شهر سمنان» افتتاح شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ میترا تیموری در آیین افتتاح  دبستان دخترانه 12 کلاسه «برکت حکیم الهی شهر سمنان» با بیان این که بیش از 500 هزار دانش آموز اتباع خارجی و پناهنده در کنار دانش آموزان ایرانی در کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از 4 دهه، میزبانی شکوهمند و انسان دوستانه اتباع و مهاجرین خارجی را عهده دار است.

تیموری افزود: ما و مهمانان افغانستانی دارای اشتراکات فراوانی هستیم و در مرزبندی هایمان نمی توانیم آنها را اتباع خارجی قلمداد کنیم.

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج کشور وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموزان افغان فرزندان ما هستند و مادامی که مهمان ما هستند تلاش می کنیم میزبان خوبی برای آنان باشیم.

وی گفت: به گواه تاریخ ملت ایران پذیرای فرهنگ ها و تمدن های مختلف بوده و همواره به میهمان نوازی، میزبانی و مهربانی با هم نوعان شهرت داشته است و فرمان هوشمندانه و مترقی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر این که هیچ دانش آموزی حتی بدون مدرک هویتی هم از تحصیل باز نماند، تأیید و تأکیدی بر این ادعاست.

وی باتوجه به این که دانش آموزان ایرانی هم از فضای مدرسه جدید استفاده می کنند، گفت: بسیار خوشحالیم که هم زیستی خوب و متنوعی بین دانش آموزان ایرانی و اتباع صورت می گیرد.

تیموری در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که ما باید اندیشه کار خیر داشته باشیم، اظهار کرد: دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل می کنند باید بدانند که این مدرسه از سوی خیرین ساخته شده و رسالتی بر دوش دارند و این موضوع را ترویج کنند که در مدرسه خیرساز درس خوانده اند و به فرزندانشان بیاموزند که در هر کار خیری سهیم باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر آموزش و پرورش استان سمنان میزبان 9 هزار و 35 دانش آموز اتباع خارجی در 423 آموزشگاه استان می باشد.

شایان ذکر است؛ دبستان دخترانه برکت در 3 طبقه شامل 12 کلاس درس، نمازخانه، آزمایشگاه، سالن چندمنظوره و دیگر فضاهای مورد نیاز آموزشی، خدماتی و پرورشی با هزینه 80 میلیارد ریالی که 55 میلیارد ریال آن، اعتبار دولتی و بقیه از سوی کمیساریای سازمان ملل و بنیاد برکت تأمین شده است، به بهره برداری رسید.

به اشتراک بگذارید :