15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ۱۵:۳۸:۰۶
کد مطلب:  1782999
فولادوند درجلسه هم اندیشی و نشست کارشناسان امور بانوان مناطق بیان کرد
سیاست آموزش و پرورش علاوه بر بخش مدیریت نظام آموزشی،بر حفظ و کرامت زنان تاکید دارد

جلسه کارشناسان  امور بانوان مناطق  19 گانه شهرتهران برگزار شد

عبدالرضا فولادوند در جلسه هم اندیشی و نشست کارشناسان امور بانوان مناطق 19 گانه شهر تهران که در محل  سالن شهید جهرمی برگزار گردید؛ ضمن گرامیداشت هفته بسیج و ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: سیاست آموزش و پرورش علاوه بر بخش مدیریت نظام آموزشی، بر حفظ و کرامت زنان نیز تاکید دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ فولادوند با اشاره به اینکه در جامعه ما بانوان ایرانی  به عنوان مولد ،در طول سالیان گذشته در کنار مردان و حتی پیشروتر از مردان بوده اند اظهارداشت: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی آنچه در آرشیو رسانه ها و در جریان تحولات انقلاب  اسلامی شاهد بودیم ،  حکایت از رشادت زنان  در عرصه های مختلف دارد .

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین پیرامون ضرورت اجرای طرح های امور بانوان، پرداختن به مشکلات بانوان همکار سرپرست خانوار و نیز پیشگیری از آسیب های اجتماعی دختران در زیست بوم جدید و اهمیت جایگاه زنان در جامعه تصریح کرد.

در ادامه مسئول امور بانوان آموزش و پرورش شهر تهران، گزارشی از آسیب های اجتماعی  به تفکیک مناطق  شهر تهران ارائه کرد و به شرح و تبیین طرح های ملی و  استانی امور زنان ( غربالگری- توانمند سازی- طراحی مسیر خوب زیستن- کودکیاری- بلوغ- کار آفرینی ) پرداخت.

مرد آزاد مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از برگزاری برنامه ملی روز زن  در بهمن ماه خبر داد و افزود: با توجه به اینکه اجرای این برنامه به امور زنان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران واگذار شده است، همه کارشناسان امور مناطق، برنامه پیشنهادی خلاقانه به دبیرخانه این برنامه  ارائه  و در اجرای بهینه این طرح، نهایت همکاری را داشته باشند.

قاسم زاده ، مشاور اجرایی مدیرکل و سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش نیز در خصوص بازشناسی هویت زن مسلمان و جایگاه بانوان در عرصه های تصمیم گیری و مدیریتی و توانمندسازی زنان فرهنگی و افزایش سطح دسترسی زنان فرهنگی به امکانات موجود و ارتقاء سطح علمی آنها و تحکیم جایگاه خانواده اشاره نمود.

در پایان جلسه ضمن قدردانی از کارشناسان ، مشکلات مناطق در خصوص طرح های اجرایی امور بانوان و ابلاغ اعتبار پرداختی مورد بررسی قرار گرفت.

یک این جلسه با حضور فولادوند ، مدیر کل؛ مردآزاد ، مشاور و مسئول امور زنان ، قاسم زاده مشاور اجرایی و سرپرست اداره ارزیابی عملکرد  اداره کل و کارشناسان امور زنان مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران  برگزارشد. 

 

به اشتراک بگذارید :