22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۵:۲۱:۳۲
کد مطلب:  1782989
بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس سراسر کشور (مدرسه ایمن، جامعه تاب آور) برگزار خواهد شد

 بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی، با شعار« مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» در راستای اهداف بسته تحولی ، هر دانش آموز یک نقش اجتماعی و با هدف عینیت بخشی به ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار می شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، راویه قاسمی رئیس سازمان دانش آموزی استان زنجان  با اشاره به برگزاری مانور زلزله در روز 8 آذر ماه گفت : با توجه به این که میهن عزیزمان ایران اسلامی در منطقه ی زلزله خیز جهان واقع شده است و هر سال رویدادهای لرزه ای بزرگ و کوچک متعددی در کشور تهدید می کند ، از این رو ارتقای سطح آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

قاسمی در ادامه افزود : در این راستا بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی، با شعار« مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» در راستای اهداف بسته تحولی ، هر دانش آموز یک نقش اجتماعی و با هدف عینیت بخشی به ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار می شودو هدف از این فعالیت توانمند سازی دانش آموزان برای آمادگی و مواجهه صحیح و کارآمد با بحران ها و بلایای طبیعی و ترویج فرهنگ ایمنی در سطح مدارس کشور و به تبع آن در جامعه است.

 

وی ادامه داد : اجرای مانور و آموزش ها به دو صورت مدارس (حضوری) و منزل (غیرحضوری) انجام می پذیرد .

 

قاسمی تاکید کرد : کارگاههای آموزشی با همکاری هلال احمر و آتش نشانی در مدارس هدف به صورت حضوری و در شبکه شاد به صورت پخش زنده جهت استفاده دانش آموزان و خانواده هایشان انجام خواهد شد.

 

وی بیان کرد : در همین راستا سازمان دانش آموزی استان زنجان اقدام به برگزاری پویش مانور زلزله و ایمنی نموده است و دانش آموزان می توانند نسبت به تولید و ارسال محتوای آموزشی در قالب فیلم،موشن گرافیک،ایفوگرافی، اسلاید، پوستر و نقاشی اقدام نمایند.

 

قاسمی اظهار کرد : این مانور همزمان در سراسر کشور راس ساعت 10:15  با پخش آژیر زنگ زلزله  از شبکه سراسری رادیو اجرا خواهد شد و دانش آموزانی که  در منازل حضور دارند نیز  می توانند از طریق رادیو سراسری نسبت به (پناهگیری و خروج اضطرای) در منزل اقدام و ضمن مشارکت در این مانور،  از این عملیات خود،  فیلم تهیه نمایید.

به اشتراک بگذارید :