20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۲:۵۸:۱۳
کد مطلب:  1782669
از سوی اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش؛
اسامی «دانش‌آموزان منتخب ایران» برای شرکت در «مسابقات قرآن جهان اسلام» اعلام شد

اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، اسامی «دانش‌آموزان منتخب  جمهوری اسلامی» ایران برای شرکت در مسابقات قرآن جهان اسلام را اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اداره کل قرآن، عترت و نماز با تشریح جزئیات برگزاری هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام، اسامی دانش‌آموزان منتخب تیم جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات را اعلام کرد.

 

بر اساس این گزارش؛ به منظور انتخاب تیم 4 نفره جمهوری اسلامی ایران که متشکل از 2 دانش آموز دختر و 2 دانش آموز پسر است، دانش آموزان؛ «امیرعلی یادگاری از شهر تهران در رشته قرائت»، «محمدرضا جعفر پور از استان گیلان در رشته حفظ کل از بین پسران»  و «خانم مریم سبزه زاری از استان خوزستان در رشته قرائت» و «خانم زهرا خلیلی از شهرستان های استان تهران در رشته حفظ»، از میان  نفرات برتر مسابقات  دانش آموزی مرحله کشوری  سالهای 98 و 99  طی یک فرآیند، انتخاب  و به عنوان تیم جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این مسابقات معرفی شدند.

 شایان ذکر است: مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام  به صورت دوسالانه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، لذا ششمین دوره این مسابقات در سال 98 برگزار شد و هفتمین دوره این مسابقات بخاطر شیوع ویروس کرونا با چندماه تاخیر و امسال برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :